Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд залишив без задоволення апеляцію на арешт Сейрана Муртази

26 / 04 / 2017

Вчора, 25 квітня, Верховний суд Криму залишив без задоволення апеляційну скаргу на арешт активіста Сейрана Муртази. Про це в коментарі QirimInfo розповіла правозахисниця Ліля Гемеджі.

Правозахисниця розповіла, що сторона захисту клопотала про виклик свідків, свідчення яких лягли в основу справи. Дані свідки до суду не з’явилися, і суд, на свій розсуд, вирішив запросити інших осіб, для проведення допиту.

Свідок, якого запросив суд розповідав, що Муртаза «махав руками, тим самим порушуючи громадський порядок і перешкоджав руху транспортних засобів».

«Показання свідка були дуже суперечливими, і вони спростовувалися відео, яке було надано. Але тим не менше суд не врахував все це, постанову змінили тільки в частині, що виключили з постанови суду першої інстанції показання свідків чотирьох цивільних осіб, якими також обґрунтовували справу. Постанову все одно залишили в силі», – заявила Гемеджі.

Правозахисниця додала, що суд не врахував того, що Муртаза раніше не притягувався до відповідальності, а на момент затримання у нього була вагітна дружина і маленька дитина.

Нагадаємо, 21 лютого в сімферопольському мікрорайоні Кам’янка російські силовики провели обшук в будинку Марлена Мустафаєва. Київський райсуд Сімферополя визнав його винним в порушенні частини 1 статті 20.3 КоАП РФ і присудив 11 діб адміністративного арешту. Під час обшуків у Мустафаєва силовики також затримали тих, хто прийшов його підтримати.

Всім затриманим кримським татарам присудили по 5 діб адмінарешту. Руслана Сулейманова, Османа Аріфміметова, Ремзі Бекирова, Меджитов Абдурахманова, Аблякімов Абдурахманова, Валіда Абу Фаріда, Сейрана Муртазаєва, Аліма Карімова, Резу Ізетова, Енвера Тасінова суд визнав винними за статтею 20.2 КоАП РФ [Порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації , ходи або пікетування]. Частина 2 цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу, обов’язкових робіт або арешту на строк до десяти діб.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини