Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд відмовив захисту Умерова в долученні лінгвістичної експертизи

7 / 09 / 2017

Сьогодні, 6 вересня, відбулося чергове судове засідання у справі щодо Ільмі Умерова. Підконтрольний Росії Сімферопольський районний суд відмовив захисту в справі одного з лідерів кримськотатарського народу Ільмі Умерова в залученні лінгвістичної експертизи Бюро лінгвістичних експертиз НАН України. Про це повідомляє Крим.Реалії.

«Раніше на суді адвокат Едем Семедляєв оголосив клопотання про долучення до матеріалів справи лінгвістичної експертизи Бюро лінгвістичних експертиз НАН України. Перед експертами було поставлено чотири питання: чи є у виступі Ільмі Умерова будь-які заклики; чи є заклики в тій частині тексту, який інкримінується Умерову; чи є в його виступі заклики до екстремізму і порушення територіальної цілісності», – повідомляє видання.

Експертиза встановила в промові Ільмі Умерова два призови: не боятися і відкрито говорити, а також не боятися і приходити на суди, що стосуються кримських татар.

Відносно закликів в інкримінованої частини діалогу, то встановлено, що Умеров висловлював свою думку в умовний способі і не може розцінюватися як заклик.

Експертиза також не побачила в промові Умерова і ознак екстремізму, а також закликів до порушення територіальної цілісності Росії.

Прокурор виступила проти залучення даної експертизи.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини