Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд відмовив у відводі прокурора та суддівського складу в «справі Чийгоза»

27 / 03 / 2017

Сьогодні, 27 березня, в ході 94-го засідання у «справі Ахтема Чийгоза» сторона захисту заявила відвід прокурору і всьому суддівському складу. Про це повідомив адвокат підсудного Микола Полозов.

Таке рішення сторони захисту адвокат пояснює тим, що на минулому судовому засіданні суд продовжив запобіжний захід Ахтему Чийгоз, не зважаючи на те, що до закінчення терміну запобіжного заходу залишалося ще два тижні.

«Позиція наступна – прокурор знаючи, що справа фактично в суді розсипається, що доказів у обвинувачення практично ніяких немає, крім показань декількох свідків, не стала змінювати запобіжний захід, не стала клопотати про більш м’який, а попросила продовжити. Фактично позиція звинувачення полягає тільки в тяжкості пред’явленого Ахтему Чийгоз звинувачення, а це прямо заборонено Верховним судом – ґрунтуватися тільки на тяжкості при обранні запобіжного заходу», – повідомив адвокат.

Полозов зазначив, що судді також відмовилися долучити до справи доповідь про «справу 26 лютого», який підготувала група правозахисних організацій з 4 країн світу. Суд послався на те, що суду не відомі дані експерти і як вони складали доповідь.

«Хоча у захисту було повне право додати цей матеріал в якості іншого документа. Таким чином, суд продемонстрував, що він явно займає обвинувальний ухил, що приймає докази тільки сторони звинувачення, а докази сторони захисту відмовляється брати до уваги, природно ні про яку об’єктивність судового процесу, ні про яку змагальність мови йти не може», – розповів Микола Полозов.

Адвокат сказав, що у захисту є підозри, що суд знаходиться під тиском російської влади і не може приймати самостійні рішення. У зв’язку з цим, Ахтем Чийгоз заявив відвід всьому суддівському складу.

«Судді порадившись – відмовилися самі себе відвести. Після цього сторона захисту представила подальші докази, а саме запросила свідка Юнусова Лемара, який до обіду нам давав свідчення про обставини подій 25 і 26 лютого», – додав Полозов.

Після обіду допит свідка Юнусова Лемара буде продовжений.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини