Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд відмовив адвокатам фігурантів другої бахчисарайської групи «справи Хізб ут-Тахрір» у відводі судової колегії

18 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

За словами адвоката Едема Семедляєва, причиною заявленого відводу було порушення судом КПК, що, на думку захисту, підтверджує зацікавленість суду в результаті процесу.

«Також причиною відводу було те, що суд збільшує регламент засідання: ми працюємо до шостої, до сьомої, до восьмої години вечора. Хлопці не встигають на вечерю, вони цілими днями перебувають на засіданнях і позбавлені елементарних прав: це поїсти, помитися», — додав Едем Семедляєв.

Інший адвокат обвинувачених, Олексій Ладін сказав, що колегія суддів під головуванням Різвана Зубаірова, на підставі неіснуючих норм закону обмежила обвинуваченим, а, потім і захисникам можливість поставити запитання таємному свідкові «Бекірову».

«Я далекий від думки, що судді не знають закону. Є відчуття, що була поставлена ​​мета завершити допит свідка 16 червня будь-якою ціною. Ціль виконана. Кільком обвинуваченим, серед яких Сервер Зекір’яєв і Ернес Аметов, навіть не дали можливості поставити запитання свідкові після оголошення його показань слідству. Суд просто припинив допит і відпустив свідка », — розповів адвокат.

Всі три відведення суддів були залишені без задоволення. Суддя Зубаіров мотивував дане рішення тим, що сторона захисту не надала яких-небудь доказів, які могли б вплинути на прийняття рішення про відвід всієї судової колегії. Суд не побачив підстав для задоволення заявлених клопотань.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір» (заборонена в Росії, але легальна в Україні). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір’яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.

21 травня 2018 року російські силовики провели обшуки в будинках Едема Смаїлова і Сервера Мустафаєва.

Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

З початку окупації Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини