Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд відхилив клопотання Ахтема Чийгоза про зміну запобіжного заходу на домашній арешт

24 / 04 / 2017

Суд по «справі Чийгоза» відхилив клопотання захисту про зміну запобіжного заходу Ахтему Чийгозу на непов’язаний з триманням під вартою. Про це у відеозверненні на Facebook розповів адвокат Микола Полозов.

«19 квітня Міжнародний суд ООН ухвалив тимчасові заходи за позовом України до Російської Федерації, в зв’язку з порушенням конвенції про ліквідацію расової дискримінації. Захист вважає, що рішення Міжнародного суду має безпосереднє відношення до справи Ахтема Чийгоза і до справи 26 лютого», – заявив адвокат.

Адвокат зазначив, що після подій 26 лютого на лаві підсудних опинилися тільки кримські татари, в той час як учасники проросійського мітингу провокували своїх опонентів на активні дії.

«Сьогодні суд відмовив у задоволенні клопотання. Ахтем Чийгоз залишається під вартою, це є порушенням конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і є прямою расовою дискримінацією з боку Російської Федерації по відношенню до кримських татар», – сказав Полозов.

Захист очікує, що Міжнародний суд ООН дасть оцінку діям російської влади щодо Ахтема Чийгоза, тим більше, що справа Ахтема Чийгоза заявлена одним з пунктів позову в Міжнародний суд.

«У суду і прокурора немає ніяких підстав, які відповідно до кримінально-процесуальним кодексом дозволяли б утримувати Ахтема Чийгоза під вартою, крім тяжкості пред’явлених звинувачень», – розповів адвокат.

Полозов зазначив, що такі дії суду вказують на політичну зацікавленість російської влади, щоб продовжувати утримувати Ахтема Чийгоза під вартою.

Не дивлячись на дані факти, захист продовжить заявляти клопотання про звільнення Чийгоза з-під варти.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини