Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд відхилив апеляційні скарги на продовження арешту фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір». Як це було

21 / 04 / 2017

Сьогодні, 20 квітня, Верховний суд Криму відхилив апеляційні скарги на продовження арешту фігурантам ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». Всі судові засідання пройшли в закритому режимі.

Адвокат Мусліма Алієва Сергій Легостов заявив, що у суду немає законних підстав для проведення закритих судових засідань. Причину проведення закритих засідань адвокат бачить в тому, що суд не хоче, щоб громадськість знала аргументів, які наводить сторона звинувачення і сторона захисту.

«Хотілося б звернути увагу на наступний факт, що в оскаржуваній постанові суд взагалі не мотивував і не вказав про те, що було клопотання захисту про домашній арешт Алієва. Закон говорить, що сторона звинувачення і сторона захисту перед законом рівні. Клопотання сторони обвинувачення про продовження утримання під вартою Алієву суд розглянув, а клопотання та Алієва і сторони захисту про зміну запобіжного заходу на домашній арешт суд в постанові взагалі не розглянув і ніяк не мотивував», – сказав Леготов.

Адвокат Арсена Джеппарова Джеміль Темишев заявив, що неодноразові продовження арешту є формою тиску на його підзахисного.

За словами адвоката Джеппаров знаходиться у важкому стані, у нього був свищ на шиї, який запалився, на ліве вухо не чує. Захист неодноразово зверталася до адміністрації СІЗО з вимогою надати медичну допомогу Джеппарова, проте ніякої реакції не було.

Темишев повідомив, що сторона захисту звертатиметься зі скаргою на адміністрацію СІЗО в прокуратуру.

Також, Джеміль Темишев представляв інтереси Вадима Сірука, про це в коментарі QirimInfo повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Адвокат четвертого фігуранта ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Рефата Алімова Едем Семедляєв в коментарі QirimInfo повідомив, що засідання відбулося в закритому режимі через «загрозу теракту».

«Суддя пояснив, що судове засідання закрите через нестабільну політичну ситуацію в країні. Я попросив пропустити в зал суду сестру і матір підсудного, проте отримав відмову», – розповів Семедляєв.

За інформацією адвоката, після цього підсудний відмовився відповідати на питання суддів. У свою чергу, адвокат Семедляєв заявив відвід всьому складу суддів. Судді залишили клопотання захисту без задоволення.

Рішення по справі Еміра Усеіна Куку залишається невідомим, так як адвокат обвинуваченого Олексій Ладін не міг бути присутнім на засіданні через хворобу.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини