Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд в РФ заборонив свідкам захисту другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» виступати кримськотатарською мовою

16 / 07 / 2020

 Про це повідомляє «Кримська солідарність», яка вела текстову трансляцію засідання.

Свідчення в цей день давали троє свідків.

«Перший свідок захисту Заїр Смедляєв. Це глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу, який висловив бажання дати свідчення на користь підсудних. Він вирішує спілкуватися через перекладача. Каже, що російську розуміє, але хоче спілкуватися «своєю улюбленою кримськотатарською мовою». Суддя Зубаїров просить його давати свідчення російською мовою, тому що судочинство у справі у військових судах проходить саме російською. Відмову давати свідчення російською суд обіцяє сприйняти як відмову від наданн показань в цілому», — повідомляє «Кримська солідарність» із залу суду.

Заїр Смедляєв на суді заявив, що якщо він думає кримськотатарською мовою, але розуміє російську, це різні речі і що суд позбавляє його конституційного права.

Другий свідок захисту Шевкет Меметов — журналіст, екс-голова Комітету Автономної Республіки Крим з інформації. Він також хотів давати показання кримськотатарською, але суд йому відмовив.

Крім них, на суді виступив і третій свідок захисту — 82-річний ветеран кримськотатарського національного руху Ізет Ізедінов.

Раніше російський суд відмовив фігуранту другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Яшару Муедінову говорити кримськотатарською мовою під час засідання.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 в Бахчисараї російські силовики провели масові обшуки в будинках кримських татар. В результаті було затримано шість осіб: Тимура Ібрагімов, Мемета Бєлялова, Сервера Зекір’яєва, Сейрана Салієва, Марлена (Сулеймана) Асанова і Ернеста Аметова. Кримських татар звинувачують в «терористичній діяльності». Марлена Асанова окупанти мають намір судити як організатора «терористичної діяльності. Решту — як учасників.

Під час обшуків 21 травня в Криму були затримані і пізніше арештовані один з координаторів «Кримської солідарності» Сервер Мустафаєв і активіст Едем Смаїлов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини