Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд в РФ виніс окрему ухвалу щодо адвоката Лілі Гемеджі

18 / 08 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Суд відмовив адвокатам практично у всіх заявлених клопотаннях і виніс окрему ухвалу щодо адвоката Лілі Гемеджі, за «багаторазове порушення регламенту судових засідань».

Під час засідання адвокати зачитали протокол опитування муфтія духовного управління мусульман автономної республіки Крим Айдера Рустамова. Муфтій позитивно характеризував фігурантів справи Сейрана Салієва і Сервера Мустафаєва, з якими він здійснював хадж. За його словами, організація Хізб-ут Тахрір не бачила об’єктом інтересу РФ і ніколи не використовувала силових методів боротьби.

Прокурор заперечив проти залучення цього документа до матеріалів справи і назвав його «черговою провокацією з боку захисту».

У відповідь на це Ліля Гемеджі, яка була присутня на засіданні по відеоконференцзв’язку попросила суд дати можливість відповісти. Суд тричі не відреагував. «Я сприймаю ваше мовчання як знак згоди, Ваша честь», — сказала вона.

За це головуючий суддя Зубаїров накричав на адвоката і сказав сісти, після чого пішов майже на годину для винесення окремої ухвали.

«Думаю, суд цілеспрямовано йшов до винесення окремої ухвали. На минулому засіданні мене і мою колегу намагалися залучити до адміністративної відповідальності. Як нам повідомив начальник судових приставів, робив він це з санкції головуючого в кримінальному процесі. Видалили з процесу і мого підзахисного. Я не почула і половини того, що мені зачитувалися. Сьогодні я тричі попросила можливості зробити репліку по заявленому клопотанню і з виступу прокурора, Зубаїров в черговий раз порушив кодекс судової етики і звертався до мене підвищеним тоном. Я зафіксувала факт того, що ми з колегами не бачили чим займаються судді, оскільки камера була розгорнута на наших колег і підзахисних. Я не могла трактувати його мовчання як його зайнятість», — сказала Ліля Гемеджі.

Тепер ця ухвала відправиться в адвокатську палату Чечні, де Гемеджі зареєстрована як адвокат.

Окрему ухвалу щодо неї адвокат називає показовою і вважає, що це попередження про те, що наступного разу при найменшій спробі сказати щось без санкції суду її видалять із зали.

Гемеджі вважає, що це тиск не тільки на неї, але і на всіх її колег з активною позицією. Це визначення колегія адвокатів планує оскаржувати.

Окрема ухвала — це як фіксація діяльності адвоката яка, на думку суду, порушує процес або правила адвокатської етики. Це визначення відправляється в адвокатську колегію, яка розглядає визначення і приймає рішення про застосування санкцій щодо адвоката аж до позбавлення ліцензії.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини