Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд в РФ відмовив політв'язню Олександру Сізікову у перекладі його справи на шрифт Брайля

10 / 12 / 2021

9 грудня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону відмовив кримському політв’язню Олександру Сізікову повернути матеріали його кримінальної справи прокурору для його адаптації на мову Брайля. Політв’язень, нагадаємо, має інвалідність зору.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» із посиланням на адвоката Лілю Гемеджі.

За її словами, таке рішення суд виніс після апеляції з боку обвинувачення.

«Сторона захисту сьогодні заявила низку клопотань, зокрема про повторне повернення справи прокурору та припинення кримінального переслідування. Також сторона посилалася на необхідність подання перекладача та отримувати документи зрозумілою обвинуваченою мовою — шрифтом Брайля. На сьогоднішній день Сізіков, в порушення його права на захист, так і не отримав документів у зрозумілому йому форматі. Одне з клопотань Сізіков подав саме на шрифті Брайля», – повідомила Ліля Гемеджі.

Проте суд відхилив усі клопотання захисту.

Наступне засідання у справі Сізікова заплановане на 22 грудня. Політв’язень братиме участь у процесі через відеоконференцзв’язок із Криму.

Раніше суд першої інстанції визначив повернути кримінальну справу Олександра Сізікова прокурору, оскільки процесуальні документи не були вручені підсудному на шрифті Брайля, що порушило його права.

2 листопада Апеляційний військовий суд РФ у м. Власиха Московської області скасував це рішення, вважаючи, що права підсудного не будуть порушені та переклад на шрифт Брайля Сізиков «за бажання може зробити сам». Справу було повернуто на новий розгляд до Південного окружного військового суду.

Нагадаємо, вранці 7 липня 2020 року в різних районах Криму пройшли обшуки, після яких було затримано Олександра Сизікова, Сейрана Хайретдінова, Еміля Зіядінова, Ісмета Ібрагімова, Аліма Суф’янова, Вадима Бектемірова та Зекир’ю Муратова. Окупанти шукали «заборонену» літературу. Обшуки проходили із значними порушеннями.

Олександра Сізікова обвинуватили в «участі у діяльності терористичної організації» (за частиною 2 статті 205.5 КК РФ), а саме в ісламській організації «Хізб-ут-Тахрір».

Олександр Сізіков перебуває під домашнім арештом.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини