Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд в РФ продовжив арешт фігурантам Алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір»

24 / 12 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Як сказав адвокат Ленура Халілова Рефат Юнус, обґрунтування продовження арешту — неспроможні.

Адвокат Месутова Сіяр Паніч також назвав заявлене клопотання про продовження арешту необґрунтованим. Він сказав, що вже 18 місяців політв’язні знаходяться в СІЗО.

«Всі ми прекрасно знаємо, що ці люди не робили і не готували жодних терористичних дій. Це вже не перша однотипна справа. Злочини, в яких їх обвинувачують є формальними і, може бути, в Російській Федерації були раніше антитерористичні операції і стикалися з реальними терористами, але ці люди взагалі з інших реалій. Вони не здатні на це і не збиралися нічого цього робити. Єдине, що вони робили — це дотримувалися Ісламу так, як його розуміли і намагалися донести це до кола осіб, з якими вони спілкувалися. Доводи про терористичну спрямованість злочину — формальні», — сказав Сіяр Паніч.

Нагадаємо, російські силовики затримали Руслана Месутова, Ельдара Кантімірова, Руслана Нагаєва та Ленура Халілова після обшуків 10 червня 2019 року. ФСБ РФ обвинувачує їх за ст. 205.5 КК РФ («Оганізація або участь в діяльності терористичної організації»). Слідство стосується релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

Месутова і Халілова було обвинувачено за ч.1 ст.205.5 КК РФ ( «Організація діяльності терористичної організації»). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 25 років до довічного ув’язнення в колонії суворого режиму.

Кантімірова і Нагаєва обвинуватили за ч.2 ст.205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації»). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 20 років.

Пізніше всіх фігурантів обвинуватили за ч.1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ («Підготовка до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»), яка передбачає до 10 років позбавлення волі.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів Алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» політв’язнями.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини