Суд в РФ повністю відхилив апеляцію адвокатів на вирок по ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір»
26 / 06 / 2020Про це повідомляє «Кримська солідарність».
Раніше 12 листопада 2019 року, Південний окружний військовий суд засудив Мусліма Алієва до 19 років колонії суворого режиму, Енвера Бекірова — до 18 років, Вадима Сірука і Емір-Усеїна Куку — до 12 років, Рефата Алімова — до 8 років, а Арсена Джеппарова — до семи.
Всі фігуранти були затримані окупантами в період з лютого по квітень 2016 року в Ялті за обвинуваченням в причетності до забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір».
На думку адвокатів, які працюють з даною категорій справ, протягом усього слідства не представлено жодного доказу провини і причетності підсудних до терористичних актів або насильства, а заарештовані кримські татари обвинувачуються і засуджуються до різних термінів в колонії суворого режиму лише на підставі того, що відвідували релігійні збори і читали релігійну літературу, обговорювали соціально-політичні теми.
Згідно з даними МГО ПЦ «Меморіал», заарештовані були позбавлені волі за відсутності події або складу злочину з порушенням російського та міжнародного права.
Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір».
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала Емір-Усеїна Куку в’язнем совісті і неодноразово проводила громадські кампанії підтримку кримськотатарського правозахисника.
15 листопада 2018 року третій комітет Генеральної асамблеї ООН 15 листопада, прийняв оновлену версію української резолюції з прав людини в окупованому Росією Криму. Українська резолюція називалася «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». У документі в числі іншого вказується, що Росія повинна підтвердити неприпустимість захоплення території Криму і визнати політв’язнями Олега Сенцова, Володимира Балуха і Еміра-Усеїна Куку. 7 вересня 2019 року в результаті «великого обміну» Володимир Балух та Олег Сенцов були звільнені. Емір-Усеїн Куку досі залишається в СІЗО.
17 липня 2019 року Європейський парламент оприлюднив повний текст резолюції за підсумками слухань щодо політичних в’язнів в Росії, зокрема, незаконно ув’язнених українських громадян. У списку вказані 130 імен українських політв’язнів, серед яких імена фігурантів «ялтинського справи». Згідно з документом, від РФ вимагали негайно звільнити всіх українських політичних в’язнів.