Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму зняв з правозахисника Юнуса Машаріпова обвинувачення у виготовленні вибухівки, але залишив його в психлікарні

26 / 06 / 2020

Про це повідомляє Крим.Реаліі з посиланням на адвоката Олексія Ладіна.

За його словами, незважаючи на рішення про поміщення його підзахисного в психіатричну лікарню, суд зняв з Машаріпова обвинувачення у виготовленні ним вибухівки.

«Припинили кримінальну справу в частині виготовлення ним вибухівки, визнавши право на реабілітацію. Виключили з доказів акт вилучення біологічних зразків оперативними співробітниками ФСБ, який проводився без адвоката. Виключили висновок біологічної експертизи, згідно з якою були знайдені біологічні сліди Машаріпова на вибухівці. Висновки цієї експертизи були такі, що на вибухівці, знайденої в гаражі Машаріпова, були його біологічні зразки. Тобто виключили ключовий доказ, який прив’язує Машаріпова до зберігання вибухівки. Проте, на превеликий жаль, суд постановив все ж помістити Машаріпова в психіатричну лікарню», — сказав Ладін.

Раніше, Юнус Машаріпов заявляв про застосування до нього тортур.

Нагадаємо, Юнус Машаріпов був затриманий у вересні 2017 року, йому було пред’явлено обвинувачення у незаконному виготовленні вибухового пристрою, незаконному придбанні, зберіганні і носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв (ч. 1 ст. 223-1, ч. 1 ст. 222.1 КК РФ).

За версією ФСБ, Машаріпов нібито виготовив два саморобних вибухових пристрої запальної дії і перевіз їх на ділянку місцевості неподалік від храму Святого архістратига Михаїла, розташованого в селищі Ореанда (Ялта). За їхньою допомогою він нібито планував підпалити ліс на території Ялти, щоб «дестабілізувати соціально-політичну обстановку в регіоні».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини