Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд в Криму визнав незаконними дії ФСБ в справі Еміра-Усеїна Куку

16 / 06 / 2017

Верховний суд Криму визнав незаконними дії ФСБ, яка заборонила захисту знімати копії з матеріалів кримінальної справи Еміра-Усеїна Куку. Про це коментарі QirimInfo розповів адвокат Олексій Ладін.

У рішенні кримського суду зазначено, що така відмова була незаконною і керівники СО УФСБ Росії по Криму і Севастополю зобов’язані скасувати відповідні постанови.

«Для захисту було принципово важливо фотографування саме лінгвістичної експертизи, вона велика, на 400 сторінок. Нам хотілося, щоб вона була під рукою, щоб можна було її проаналізувати», – розповів адвокат.

Суддя зазначила, що заборона слідчого робити копії судових експертиз лише при закінченні попереднього розслідування суперечить чинному кримінально-процесуальному законодавству.

Олексій Ладін додав, що його колега Андрій Сабінін «переможно» зробив копії судових експертиз.

Емір-Усеїн Куку є фігурантом ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». На початку цього року слідство висунуло йому оновлене обвинувачення за статтею 278 КК РФ «Насильницьке захоплення влади».

Раніше слідство відмовило захисту в дозволених законом способах ознайомлення з матеріалами кримінальної справи, а саме фотографуванні висновків експертиз та ознайомленні з предметом експертизи. У зв’язку з цим адвокат подав до суду скаргу. Також слідчий не показав документи, які підтверджують кваліфікацію та стаж експерта.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини