Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму виніс заочний вирок кримськотатарському активісту Едему Бекірову

9 / 06 / 2021

Таким чином його визнали винним за ч.2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК Росії (зберігання і передача вибухових речовин і боєприпасів).

Російське держобвинувачення просило засудити Бекірова до 4 років позбавлення волі і призначити йому штраф 200 тис. рублів.

Про це QirimInfo повідомив адвокат кримчанина Олексій Ладін.

За його словами, захист вважає справу проти Бекирова сфальсифікованіою співробітниками ФСБ і що в його діях складу злочину немає, оскільки він нічого незаконного не здійснював.

«Крім того, у зв’язку зі станом здоров’я Бекірова, ми заявили, що він взагалі не може відбувати реальне покарання у вигляді позбавлення волі. Його хвороба входить в перелік захворювань, які перешкоджають утриманню під вартою і відбуванню реального покарання», — додав адвокат.

Захист подасть апеляцію на це рішення «суду».

Нагадаємо, Едем Бекіров був затриманий російськими силовиками на в’їзді в Крим 12 грудня 2018 року. За версією ФСБ він брав участь у перевезенні більше 10 кілограмів тротилу і 190 бойових патронів. Сам Бекіров своєї провини не визнає.

7 вересня 2019 року відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і РФ. Серед 35 звільнених українців був і Едем Бекіров. У травні 2020 року підконтрольний РФ Центральний райсуд Сімферополя відновив справу проти Бекірова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини