Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму встановив термін утримання політв'язня Олександра Сізікова в психіатричній лікарні

6 / 11 / 2020

Скаргу було подано на постанову «Київського районного суду» Сімферополя від 14 жовтня 2020 року, якою Сізікова примусово відправили на стаціонарну судову психіатричну експертизу в Севастополь.

Про це QirimInfo повідомила адвокат Сізікова Сафіє Шабанова.

За її словами, суд відхилив апеляцію захисту, проте вніс правки до постанови «Київського райсуду».

«Встановили термін перебування Сізікова на стаціонарній психіатричній експертизі на 30 днів з моменту винесення постанови. Тобто, 13 листопада закінчується термін його утримання. Я і в суді першої інстанції, і в апеляційній скарзі вказувала на те, що немає жодних підстав призначати експертизу. У матеріалах кримінальної справи немає ніяких підтверджень того, що мій підзахисний хворіє якимись психічними захворюваннями. У наркологів і психіатрів на обліку він не перебуває. Про це все ми говорили, але суд залишив все в силі», — сказала Сафіє Шабанова

За словами адвоката, стан здоров’я її підзахисного задовільний.

Нагадаємо, вранці 7 липня в різних районах Криму відбулися обшуки, після яких були затримані Олександр Сізіков, Сейран Хайретдінов, Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’янов, Вадим Бектеміров і Зекір’я Муратов. Окупанти шукали «заборонену» літературу. Обшуки проходили зі значними порушеннями. 

8 липня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід для шістьох затриманих у вигляді утримання під вартою до 2 вересня 2020 року. Олександр Сізіков за медичними показаннями відправлений під домашній арешт.

Всіх затриманих обвинувачують у причетності до забороненої в Росії, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Детальніше про обшуки 7 липня читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини