Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд в Криму продовжив арешт Кабіру Мохаммаду

22 / 06 / 2017

Вчора, 21 червня, підконтрольний Росії Армянський міський суд не задовольнив апеляцію захисту громадянина України Кабіра Мохаммада, залишивши його під арештом до 13 вересня 2017 року. Про це QirimInfo повідомив журналіст Антон Наумлюк.

Журналіст розповів, що захист наполягав на тому, що Кабір Мохаммад був незаконно затриманий російськими силовиками і вимагали від суду, на час слідства, дозволити громадянинові України проживати в готелі, або в квартирі в Криму.

Під час судового засідання Кабір Мохаммад передав журналісту Антону Наумлюку письмову заяву до Генерального прокурора РФ, в якій він повідомляє, що не є розшукуваним Інтерполом злочинцем, і просить допомоги у російського генпрокурора.

Наумлюк зазначив, що Мохаммад було відмовлено в перекладачі. Суд аргументував свою позицію тим, що громадянин України афганського походження розуміє російську мову.

Мохаммад заявив, що його справа політична і має замовний характер.

«Він [Кабір Мохаммад] говорив, що справа політична і замовна, що це таліби його замовили. Він додав, що хоче зустрітися з ФСБ, навіть писав дві заяви про зустрічі зі співробітниками ФСБ, але ці заяви мабуть не дійшли нікуди», – розповів журналіст.

Влітку минулого року житель Києва Мохаммад Кабір разом з родиною прямував до Криму. При перетині адмінкордону з окупованим півостровом його затримали російські прикордонники. Мохаммада вже 9 місяців утримують в СІЗО Сімферополя.

Влада Криму хоче екстрадувати громадянина України Мохаммада Кабіра як нібито давно розшукуваного Інтерполом особливо небезпечного злочинця. Справа в тому, що ім’я та прізвище громадянина України частково співпали з розшукуваним іранською владою злочинцем. Тільки на підставі цього УФМС Криму розглядає питання екстрадиції Мохаммада в Іран. Там йому загрожує до 5 років в’язниці.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини