Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд в Криму дозволив слідству не проводити очну ставку по «справі Назімова-Степанченка»

27 / 03 / 2017

Сьогодні, 27 березня, підконтрольний Росії Верховний суд Криму підтримав відмову Алуштинського міського суду задовольнити скаргу сторони захисту на дії слідчого у «справі Назімова-Степанченко». Про це в коментарі кореспонденту QirimInfo розповів їхній адвокат Олексій Ладін.

Раніше Ладін клопотав про проведення очної ставки між журналістом Олексієм Назімовим і свідком звинувачення Сударєв. Слідство відмовило. Тоді адвокат звернувся зі скаргою в Алуштинський міський суд. За словами адвоката, суд відмовив у прийнятті скарги, мотивувавши це тим, що слідство самостійно у виборі тактики проведення розслідування і розгляд цієї скарги не відноситься до компетенції суду першої інстанції.

«Захист категорично з цим не згодний. Стаття 146 Конституції РФ передбачає право на судове оскарження будь-яких дій посадових осіб, в тому числі дій слідчого, а якщо йти за логікою суду, то слідство може самостійно приймати будь-які незаконні рішення і захист може апелювати до них тільки в рамках судового процесу, що абсолютно невірно», – роз’яснив Ладін.

Крім того, адвокат акцентував увагу на тому, що його підзахисні оголосили голодування, так як вже протягом півроку Олексій Назімов і Павло Степанченко сидять у СІЗО, а слідство з місяця в місяць продовжує термін арешту.

«Насправді я не прихильник таких форм протесту, перш за все тому що це підриває здоров’я і знижує можливість ефективно себе захищати. Та й взагалі може призвести до вкрай негативних наслідків. Але тим не менше вони люди самостійні, дорослі, і вибрали саме таку форму протесту», – підсумував Ладін.

Нагадаємо, 14 березня Верховний суд Криму відхилив апеляцію сторони захисту і визнав законним продовження арешту журналісту і власнику «Твоєї газети» Олексію Назімову і депутату місцевої міськради Павлу Степанченку до 4 квітня 2017 року.

Назімова і Степанченка затримали в жовтні 2016 року. Їм на двох інкримінують вимагання і посередництво в комерційному підкупі. Затриманий депутат активно критикував нову владу Криму за забудову алштінской набережній і нездатність вирішувати проблеми в місті. А «Твоя газета» докладно висвітлювала протестні акції в Алушті.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини