Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд у справі «Хізб ут-Тахрір»: співробітник Центру «Е» не знає перекладу слів «Аллаху Акбар», але впевнений — це щось агресивне

2 / 06 / 2020

Текстову трансляцію засідання вела «Кримська солідарність» на своїй сторінці в фейсбуці.

 Під час засідання було опитано свідок Олександр Кожушний – оперуповноважений з особливо важливих справ Центру з протидії екстремізму МВС Росії по «Республіці Крим». Кожушний розповідав про збори на площі в Бахчисараї в травні 2016 року, де, на його думку, підозрювані Салієв і Асанов вигукували гасла і чинили опір представникам окупаційної влади.

«Під час допиту з’ясувалося, що вся протидія Серана Салієва і Марлена Асанова полягала в тому, що вони кричали гасла. Що означають лозунги «Аллаху акбар» і «Такбір» він перекласти не може, але чомусь вирішив, що саме ці гасла викликали агресію і саме ці гасла були спрямовані на протидію по відношенню до співробітників правоохоронних органів», — сказала адвокат обвинувачених Ліля Гемеджі . За її словами, незнання значення слів «Аллаху акбар» і «Такбір» — неприпустиме для співробітника центру «Е».

За підсумком допиту свідка фігурант справи Сервер Мустафаєв заявив, що свідчення Кожушного не мають ніякого значення до статей, за якими йдуть підсудні.

Сьогодні засідання суду у цій справі поновилося. На даний момент кримінальна справа перебуває на стадії розгляду по суті. Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму. На думку адвокатів, які працюють з даною категорій справ, протягом усього слідства не представлено жодного доказу причетності підсудних до терористичних актів або насильства.

Вже більше двох років фігуранти справи перебувають в ув’язненні за необґрунтованими обвинуваченнями.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини