Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» у Севастополі визнав винним у «лжесвідченні» кримського татарина Руслана Бекірова, який скаржився на ФСБ

15 / 02 / 2021

Про це QirimInfo повідомив адвокат Бекірова Еміль Курбедінов.

За його словами, суд не взяв до уваги практично жодного з доводів захисту.

«Суд взяв в основу цього вироку свідчення співробітників ФСБ, на яких Руслан писав заяву про злочин до військової прокуратури. Більш упереджених свідків знайти складно! Але ядром цієї справи є протокол допиту Бекірова в березні 2019 року, який його під погрозами ці співробітники ФСБ змусили підписати і обмовити Сейтосманова Енвера (політв’язня, засудженого на 17 років у справі Хізб ут-Тахрір — ред.). Бекіров потім не злякався і на судовому засіданні сказав, що цей протокол у нього просто вибили. І в помсту за це, проти нього порушили цю кримінальну справу нібито за лжесвідчення», — сказав Еміль Курбедінов.

Як повідомив адвокат, цей вирок ним буде оскаржено протягом 10 днів.

Нагадаємо, 21 серпня 2019 року в Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону в судовому процесі у справі Енвера Сейтосманова, Руслан Бекіров спростував свої письмові свідчення і заявив, що давав їх під погрозами з боку ФСБ. 11 квітня 2019 року Бекіров подав заяву про злочин в Військово-слідчий комітет Чорноморського флоту, в якому просив провести перевірку за фактом вчинення співробітниками ФСБ злочину, передбаченого статтею 286 КК РФ («Перевищення посадових повноважень») та іншими статтями.

11 червня 2020 року Руслана Бекірова було затримано ФСБ за підозрою в наданні неправдивих свідчень на суді. Увечері того ж дня його відпустили під підписку про невиїзд.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини