Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд у Нідерландах визнав «Скіфське золото» власністю України

26 / 10 / 2021

26 жовтня Апеляційний суд Амстердама, визнав, що експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» (т. зв. «Скіфське золото») є власністю України.

Про це повідомляє Укрінформ.

Голова колегії суддів Пауліна Хофмейер-Рюттен заявила, що попри кримське походження «Скіфського золота», воно є частиною культурної спадщини України і його потрібно повернути українській стороні.

Підконтрольні Росії кримські музеї, де зберігалися ці експонати (Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник «Херсонес Таврійський»), мають право звернутися до Верховного суду Нідерландів, щоб оскаржити це рішення.

У 2016 році Окружний суд Амстердама вирішив передати «Скіфське золото» Україні. Це рішення було ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті саме суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

Нагадаємо, на початку лютого 2014 року колекцію «Скіфського золота» із чотирьох кримських музеїв вивезли на виставку до музею Алларда Пірсона в Амстердамі. 

У Нідерланди привезли зразки зброї, дорогоцінне каміння, золоті прикраси скіфів. Один із найцінніших екземплярів виставки – стародавній скіфський шолом, якому понад 2,4 тисяч років. 

фото: allardpiersonmuseum.nl

У серпні 2014 року, після захоплення Криму Росією, музей Алларда Пірсона вирішив не передавати експонати ані українській державі, ані музеям в окупованому Криму до ухвалення рішення суду чи угоди між сторонами.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини