Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» у Криму відправив кримського політв'язня Рустема Сейтмеметова в психіатричну лікарню

1 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Назіма Шейхмамбетова. За його словами, така експертиза в подібній справі — не обов’язкова і повинна проводитися лише в разі, коли є підозри в неосудності підозрюваного.

«Підстав для направлення мого підзахисного в психіатричну лікарню для проходження експертизи абсолютно немає, раніше він не мав травм, не перебував на обліку у лікаря психіатра або нарколога, тому ми вважаємо це абсолютно незаконним і необгрунтованим … На мій погляд, це ще один елемент тиску на наших підзахисних, щоб вони обмовили себе, обмовили своїх співвітчизників, такий собі ще один важіль», — прокоментував ситуацію адвокат Назім Шейхмамбетов.

Рустема Сейтмеметова та ще чотирьох кримських татар було затримано окупаційною владою півострова 11 березня цього року в Бахчисараї під час чергових обшуків. Їх обвинувачують за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ ( «Участь в діяльності терористичної організації»). Затриманим загрожує до 20 років позбавлення волі. Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували здійснювати теракт і не закликали інших до здійснення терористичних дій. На думку адвокатів, протягом усього слідства не представлено жодного доказу провини підсудних.

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження за фактом затримання кримських татар 11 березня.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини