Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» у Криму розпочав розгляд кримінальної справи проти Рефата Чубарова

23 / 06 / 2020

 

Про це в коментарі QirimInfo розповів адвокат Микола Полозов.

За словами захисника, суд не повідомив його про початок розгляду справи, оскільки раніше слідчий комітет РФ виніс ухвалу про недопуск Полозова до справи в якості захисника Чубарова, а суд вже 2 місяці не розглядає скаргу адвоката на рішення слідкома.

«В таємниці від захисту, в таємниці від самого Рефата Чубарова, слідчий, прокурор і суд відправили цю справу на судовий розгляд. На початку червня відбулося попереднє судове засідання, яке також пройшло без участі захисту, в присутності призначеного адвоката. І ось судове засідання (розгляд по суті — ред.) відбулося. Але фактично відразу після відкриття засідання, суддя Погребняк заявив про самовідвід від участі в цій справі з тих підстав, що раніше він брав участь у справі Ахтема Чийгоза в якості судді апеляційної інстанції, а ці справи пов’язані між собою. Справу Рефата Чубарова виділено із загальної справи, також як і справу Ахтема Чийгоза. І крім того, він брав участь в якості судді при визначенні підсудності у справі Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова та інших. У зв’язку з цим двоє інших суддів, порадившись, задовільнили заяву судді Погребняка. У зв’язку з цим, засідання було відкладено. Буде формуватися новий склад суду. Сповіщати мене не будуть також про наступне засідання, але я сподіваюся, що адвокат за призначенням проявить корпоративну солідарність і повідомить мені, коли про це стане відомо », — розповів Микола Полозов.

Також, за словами адвоката, на засідання з’явилися троє «потерпілих», які раніше виступали в цій якості у справі Ахтема Чийгоза. За словами Полозова, ці люди позиціонували себе як представники проросійських мітингувальників і членами так званої «самооборони Криму». За словами адвоката, ці «потерпілі» не були допитані в ході засідання, оскільки до цих пір ще не визначений порядок дослідження доказів.

Також, під час засідання адвокатом Полозова було надано ордер, посвідчення адвоката і подано клопотання для розгляду питання про вступ його в справу в якості захисника, проте в зв’язку з самовідводом судді, питання не було розглянуто.

Справу проти Чубарова відкрито за ч. 1 статті 212 ( «Організація масових заворушень») і частинами 1 і 2 статті 280.1 КК РФ ( «Заклики до порушення територіальної цілісності РФ»). 

У коментарі Крим.Реаліі Рефат Чубаров заявив, що справа проти нього в «суд» відправили поспішно, щоб винести вирок без участі офіційного адвоката. 

«Вони (російські слідчі) це роблять дуже поспішно і не попереджаючи ні мене, ні адвоката. Водночас ми намагаємося, щоб до справи взявся адвокат Микола Полозов, якому в цьому відмовляють на рівні слідства. Вони швиденько зліпили цю справу і віддали її до Верховного суду», – сказав Чубаров.

Він зазначив, що суд у Криму «є незаконним і виносить рішення, що заздалегідь затверджені спецслужбами Росії».

Нагадаємо, в березні 2020 року окупаційна влада Криму порушила кримінальну справу стосовно голови меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за організацію «масових заворушень» 26 лютого 2014 року.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини