Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд у Гаазі вимагає у РФ припинити війну – Україна не влаштовувала геноцид у Донбасі

16 / 03 / 2022

16 березня Міжнародний суд (МС) ООН у Гаазі ухвалив тимчасові заходи у справі України проти Росії щодо Конвенції про запобігання геноциду та покарання за нього.  

Наша країна у позові стверджувала, що Росія використала хибні аргументи про “акти геноциду” в Донецькій і Луганській областях, які стали підставою для початку “спеціальної військової операції” РФ.

При поданні позову Україна попросила МС ООН у найкоротший час ухвалити тимчасові заходи, серед яких негайно припинити “військову операцію”. А також забезпечити, щоб будь-які військові чи інші організації або особи, які перебувають під російським контролем, не продовжували військові операції. 

“Україна здобула повну перемогу у справі проти Росії в Міжнародному суді ООН. Суд зобов’язав РФ негайно припинити вторгнення в Україну. Наказ є обов’язковим для виконання Росією згідно з міжнародним правом. Ігнорування рішення приведе РФ у ще більшу ізоляцію”, – написав у twitter Президент України Володимир Зеленський. 

Таким чином російську владу фактично зобов’язали негайно припинити війну проти України. 

«Це рішення подібне до тимчасових заходів, які МС ООН виніс у справі по расовій дискримінації та фінансуванню тероризму у 2017 р. Суд, серед іншого, зобов’язав РФ відновити діяльність Меджлісу та надати доступ до освіти українською мовою в Криму. Проте репарації (повне або часткове відшкодування – прим.ред) можливі тільки після фінального рішення суду, що розтягується на кілька років. Приміром, згадана справа по расовій дискримінації та фінансуванню тероризму розглядається п’ять років», – зазначає Євгеній Ярошенко, аналітик КримSOS.

Рішення Міжнародного Суду ООН важливе у боротьбі України проти російської агресії на юридичному фронті. Воно посилить позицію Україну на міжнародної арені та продемонструє хибність російської пропаганди про начебто геноцид російськомовних в Україні. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини