Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд по «справі Умерова» допитав слідчого Скрипку

27 / 07 / 2017

Вчора, 26 липня, в Сімферопольському районному суді відбулося чергове судове засідання у справі щодо Ільмі Умерова. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила дочка Ільмі Умерова Айше Умерова.

Айше Умерова написала, що засідання почалося із затримкою, через відсутність судді, прокурора і слідчого.

Суд допитував слідчого Скрипку Ігоря Анатолійовича, який вів слідство з самого початку.

Допит Скрипки почався з питань по протоколах допиту свідків Будько та Бондарюк, так як після їхніх показань у суду виникло багато питань.

Свідки Будько та Бондарюк заявляли, що їх допитували в відділенні ФСБ на вулиці Пушкінській, слідчий Скрипка заявив, що допит проводився в будівлі ФСБ на бульварі Франка, 13. Скрипку також не збентежила 100% ідентичність текстів допитів Будько та Бондарюк.

Слідчий Скрипка повідомив, що переклад промови Умерова проводився перекладачем усно, при перегляді відеозапису, а Скрипка набирав текст. Раніше перекладач повідомляв, що він передав слідчому рукописний варіант перекладу, так як не володіє комп’ютером.

«Він багато разів, називаючи статтю, за яку судять батька, вжив у промові оборот “відділення територіальної цілісності”. У адвокатів виникли природні питання, що це означає і звідки у нього таке дурне формулювання, чому він перекручує норми законодавства? Відповідь була приголомшливою: “Це вам тут легко мудрувати, а у мене ж немає тут документів”», – написала Айше Умерова.

Суд також допитав перекладача Саледінова.

Умерова написала, що перекладач плутався в свідченнях, а різниця між тим, що він говорив в суді тиждень тому і на вчорашньому засіданні, була істотна.

Перекладач повідомив, що він не здійснював переклад так, як про це розповів слідчий Скрипка, а лише усно перекладав частини відео за участю Ільмі Умерова, які вимагали уточнення.

Наступне засідання призначене на 30 серпня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини