Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд по «справі Чийгоза» допитав двох свідків захисту

27 / 03 / 2017

Сьогодні, 27 березня, в ході судового засідання у «справі Ахтема Чийгоза» захист представив двох свідків. Про це кореспонденту QirimInfo розповів адвокат Микола Полозов.

Полозов повідомив, що першим свідком захисту сьогодні був член Меджлісу Лемар Юнусов. Юнусов розказав, що всупереч твердженням засекречених свідків, Чийгоз не був присутній на засіданні президії Меджлісу.

«Президія проходила в денний час. А безпосереднє рішення про мітинг приймалося на засіданні Меджлісу, який проходив у вечірній час. І саме на ньому був присутній Ахтем Чийгоз. Але на цих зборах Ахтему Чийгозу ніхто не давав ніяких окремих доручень. Організацією мітингу за обов’язками повинен був займатися Заур Смирнов», – повідомив свідок сторони захисту.

Також, Юнусов повідомив, що був присутній на мітингу 26 лютого з ранку до вечора і неодноразово бачив Чийгоза.

«Він не підтвердив показання Ейваза Умерова та засекречених свідків про те, що Ахтем Чийгоз здійснював якесь керівництво мітингувальниками, робив їм жести руками, давав якісь вказівки, команди на застосування насильства по відношенню до російських мітингувальників, на знищення майна Верховної Ради, на проникнення в будівлю», – розповів Полозов.

Лемар Юнусов заявив, що Чийгоз намагався заспокоїти членів Меджлісу, здійснював розстановку людей і не здійснював ніяких протиправних дій.

Другий свідок захисту – учасник подій 26 лютого. Він розповів, що приїхав на мітинг з Джанкоя дізнавшись про нього з ефіру телеканалу АТР. Свідок пояснив, що дуже здивувався, коли вранці біля будівлі Верховної ради Криму побачив не тільки проукраїнський мітинг, а й прихильників російської анексії, незважаючи на те, що їх мітинг був запланований на 2 годину дня.

Допит свідка буде продовжений завтра.

Адвокат додав, що в той час коли формувався список свідків – слідство свідомо скоротило кількість свідків захисту до мінімуму, до 12 чоловік, в той час як сторона обвинувачення представила 78 свідків і 84 потерпілих. У зв’язку з цим захист має намір забезпечити присутність необхідної кількості свідків обов’язковою явкою, для дотримання «паритету кількості свідків звинувачення і захисту». Всього захист має намір допитати 50 свідків і Полозов сподівається, що суд дасть можливість ознайомиться з усіма доказами сторони захисту.

«Я нагадаю, що звинувачення 7 місяців представляло докази і захист не має наміру протягом двох тижнів взяти і все представити. Ми представляємо рівно той обсяг доказів, що на нашу думку буде свідчити про повну невинність Ахтема Чийгоза, це наша лінія захисту», – заявив Микола Полозов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини