Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд Амстердаму ухвалив повернути Україні скіфське золото

14 / 12 / 2016

Окружний суду Амстердаму 14 грудня ухвалив рішення про повернення скіфського золота Україні, повідомляє liga.net.

Суд прийняв відповідне рішення на основі конвенції ЮНЕСКО, в якій йдеться про те, що твори мистецтва повинні бути повернуті суверенній державі, яка надала ці твори до тимчасової експозиції.

“Однак рішення суду не означає, що ці цінності відразу повернуться в Україну, оскільки судді вирішили, що золото залишиться в музеї Аллард Пірсон ще протягом трьох місяців. Це час, який відвели на апеляцію. Ще до вердикту обидві сторони заявляли про намір оскаржити рішення , якщо воно буде не на їхню користь”, — наголошується в постанові суду.

У постанові зазначається, що Крим, який не є суверенною державою, не може вимагати цінності, що представляють культурну спадщину, повідомляє Інтерфакс.

Близько 2 тисяч експонатів були вивезені з кримських музеїв на виставку в Амстердам ще на початку лютого 2014 року. Виставка повинна була тривати до кінця травня 2014 року, але через окупацію Криму Росією на артефакти стали претендувати кілька власників. У 2014 році чотири кримських музеї – Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник та Національний заповідник Херсонес Таврійський – звернулися до суду з вимогою повернути експонати. Також до суду звернулося Міністерство культури України, яке оголосило колекцію національним музейним фондом.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини