Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Stop Killing Ilmi Umerov

23 / 08 / 2016

Коли ви читаєте ці рядки, в Сімферополі в психіатричній лікарні може померти людина, котра зовсім не повинна там перебувати. ЇЇ звуть Ільмі Умєров, він душевно здоровий, і він потрапив до психіатрів через свого переконання, що Крим, анексований Росією в 2014 році, є частиною України.

Ільмі Умєров – дисидент, учасник кримськотатарського національного руху. Коли російські солдати без розпізнавальних знаків захопили Крим у 2014 р, Ільмі Умєров на знак протесту пішов з поста керівника Бахчисарайського району, який займав 9 років.

Зараз йому 59, він хворий на хворобу Паркінсона, у нього гіпертонія та цукровий діабет. Через свій стан він не міг приймати фізичної участі в будь-яких протестах проти нової російської влади. Але протягом останніх двох років він відкрито висловлював свою позицію  писав пости на своїй сторінці в facebook та давав коментарі журналістам.

За інтерв’ю українському ЗМІ Ільмі Умєрова звинуватили в публічних закликах і діях, спрямованих на зміну територіальної цілісності Росії. При цьому Умєров ніколи не закликав до насильницьких дій.

11 серпня Умєрова прямо із зали суду відвезли в кардіологічне відділення лікарні з підозрою на інфаркт. 18 серпня його перевезли в психіатричну клініку для проведення примусової психіатричної експертизи. Там він залишається й досі. 21 серпня родичі Умєрова заявили про серйозне погіршення його здоров’я. Це викликано неналежним режимом харчування в лікарні і відсутністю належної медичної допомоги.

Ми розуміємо, що безліч людей хотіли б долучитися до обговорення та організації акції. Але стан здоров’я Ільмі Умєрова не дозволяє чекати і вимагає негайних дій.

Тому в цю п’ятницю, 26 серпня, ми закликаємо всіх небайдужих вийти на Майдан Незалежності в підтримку Ільмі Умєрова і заявити в обличчя РФ: Stop Killing Ilmi Umerov (Припиніть Вбивати Ільмі Умєрова). Ми вимагаємо негайного звільнення Ільмі Умєрова, надання йому необхідної медичної допомоги та припинення кримінального переслідування.

Дії РФ уособлюють політику стосовно не тільки Умєрова, а й сотень тисяч людей, незгодних з окупацією.

Дата: 26 серпня
Час: 16:00
Місце: м Київ, Майдан Незалежності

Контакт для ЗМІ: (093) 84 17 646 (Анастасія)

Фото – Антон Наумлюк

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини