Стіна замість мостів: політика Уряду щодо постраждалого від конфлікту населення
19 / 06 / 2019Громадські діячи зустрілись, аби ще раз нагадати Уряду скільки обіцянок власним громадянам вони не виконали, скільки ініціатив громадських організацій – детально пропрацьованих, зважених та аргументованих – проігнорували, скількох людей вони позбавили можливості реалізувати права громадянина України.
Були запропоновані можливі шляхи покращення ситуації, що склалась, та нагадати про рішення, які необхідно прийняти.
Зараз це важливо, як ніколи. Адже кожна така нерозв’язана проблема, на яку Кабінет Міністрів протягом п’яти років закривав очі, кожне порушення прав громадян України, ставало ще однією цеглиною соціального муру. Він роз’єднував країну, позбавляв людей можливості інтегруватися на новому місці, гідно жити на своїй землі. Ця невидима перепона між переселенцями й жителями окупованих територій, і державою та рештою українського суспільства перейде в спадок новому складу Кабміну, новим народним обранцям
Кожна з організацій, що входить до складу Коаліції, за п’ять років щоденної роботи та тисяч звернень від переселенців та тих українців, які залишилися на окупованих територіях, вже є експертом в певних питаннях . Тож ми раді будемо провести відкриту роботу над помилками попереднього Кабміну та профільних міністерств – та поділитися своїм баченням щодо того, як подолати стіни та перепони. Які кроки необхідно зробити, аби зруйнувати бар’єри відчуження, забезпечити реалізацію соціально-економічних прав, базових потреб людей – в тому числі, розв’язати питання придбання житла, отримання компенсацій за зруйноване житло тощо.
Зараз саме уряд має вирішувати – продовжувати будувати велику українську стіну чи зруйнувати її – та побудувати мости, відновити зв’язки, відбудувати країну.