Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Стежила за авіацією: жінку 1955 року народження засудили в Криму до 12 років колонії за «шпигунство на користь України»

24 / 06 / 2021

Про це 29 березня повідомила прес-служба «суду».
Як повідомляє видання Ґрати, засуджена — це 66-річна Галина Довгопола, яку затримали у листопаді 2019 р.

Галина Довгопола

У вироку зазначено, що жінка нібито збирала секретні дані про авіацію Чорноморського флоту РФ в інтересах України.

«Під час розгляду кримінальної справи встановлено, що громадянка Російської Федерації – Д., уродженка м. Бахчисарай, 1955 року народження, була залучена представником іноземної держави до негласної співпраці з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Громадянка Д. виконувала розвідувальні завдання, спрямовані на збирання відомостей про окремий авіаційний полк Чорноморського флоту, які розкривають терміни дії позивних, частот і ключів, індексів радіостанцій, ключів до таблиць радіопозивних і до таблиць чергового радиста, а також телефонних, телеграфних, радіо і прапорцевих позивних у мирний час — тобто, відомостей, що становлять державну таємницю, передача яких могла бути використана на шкоду безпеці Російської Федерації», — сказано у повідомленні.

Ця кримінальна справа була розглянута в закритому режимі, в зв’язку з тим, що «в матеріалах справи містилися відомості, що становлять державну таємницю».

Нагадаємо, 10 березня ФСБ затримала в Криму кореспондента проєкту Крим.Реалії Владислава Єсипенка. Його звинуватили у «розвідувально-підривній діяльності в інтересах українських спецслужб».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини