Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Стали відомі подробиці тортур Євгенія Панова, – брат затриманого

5 / 10 / 2016

Брат Євгена Панова Ігор Котелянець розповів подробиці про тортури, під якими він підписав зізнання, повідомляє Кримська правозахисна група.

Котелянець повідомив, що на зустрічі з Пановим адвокат виявив у нього шрами на руках від наручників, синці на правій нозі. Панов розповів, що його били − руки в наручниках застібали під колінами, засовували палицю, піднімали і били по ногах в область гомілки металевою трубою, застосовували тортури до статевих органів. На голову Панова надягали мішок, через це він нічого не міг бачити. Після затримання в період з 7 по 12 серпня його не годували, давали тільки воду. Це було на півночі Криму.

У Сімферополі тортури над громадянином України продовжилися. Прив’язували скотчем до стільця, під’єднували до голих частин тіла дроти і підключали електричний струм. Це тривало близько доби.

За словами Котелянця, сам Панов вважає, що мета цих тортур вибити зізнання, що він готував диверсії в Криму. Після цих тортур був змушений оговорити себе та підписати протоколи. На відеозапису допиту він говорив за заздалегідь складеним папером. Адвокату по призначенню Панов заявляв про застосування тортур, але, за його словами, Панову нічого не відомо про те, чи подавав той адвокат скарги на це.

Експерти Кримської правозахисної групи припускають, що катували українця в період з 7 по 12 серпня, найімовірніше, співробітники ФСБ.

Нагадаємо, в Криму заарештували 9 підозрюваних у так званій справі «українських диверсантів». На сьогоднішній день відомі імена трьох затриманих: жителя Енергодара Євгена Панова, кримського переселенця із Запоріжжя Редвана Сулейманова і кримчанина Андрія Захтея. Панов і Захтей арештовані російським судом на два місяці. Судити їх будуть на території Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини