Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Спротив окупації: 9 березня відбулась акція солідарності з українським Кримом

9 / 03 / 2021

9 березня 2014 року, у день 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка, багато кримчан у різних містах півострова вийшли до пам’ятників Кобзареві на знак спротиву окупації. Цього дня були викрадені організатори руху «Євромайдан-Крим» Андрій Щекун та Анатолій Ковальский, а через рік, 9 березня 2015 року, затримані активісти Вельдар Шукурджиєв, Олександр Кравченко та інші, котрі вийшли з українськими прапорами.

Протягом семи років окупації в умовах системних та масових порушень прав людини, політично мотивованих переслідувань, політики Росії на знищення української ідентичності наші співгромадяни у Криму досі підтримують незалежну Україну, зберігають українську мову та культуру й чинять мирний спротив окупації.

 

Цього року в акції взяли участь колишні в’язні та заручники Кремля: Володимир Балух, Ільмі Умеров, Ісмаїл Рамазанов, Андрій Щекун та інші.

Серед учасників акції  також був Постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневичем. У коментарі QirimInfo він розповів про ту підтримку, яку українська держава надає кримчанам.

«Ми постійно перебуваємо на контакті з громадянами, які мешкають в Криму, ми постійно спілкуємося про те, що ми можемо зробити для захисту їхніх прав та інтересів. Ми постійно на зв’язку з родинами політв’язнів і беремо участь у роботі відповідної комісії, яка розподіляє відповідні кошти для юридичної підтримки кримських політв’язнів. Ми постійно на зв’язку із нашими громадянами і робимо все, для того, щоби їхній спротив не завершувався доки наші прапори не повернуться до Криму», — сказав Антон Кориневич.

На думку колишнього заручника Кремля та головного редактора газети «Кримська світлиця» Андрія Щекуна, українські держава недостатньо комунікує з громадянським суспільством у питанні спротиву окупації Криму.

«Насправді держава повинна чути вимушених переселенців громадянське суспільство з числа вимушених переселенців з Криму і ті організації, які працюють у цьому напрямку. Про що йдеться? Сьогодні є багато кримчан (от сьогодні ви бачите на цій акції), які є активними в інформаційному та політичному плані. Але на сьогоднішній день нема тісних комунікацій … От тут найбільша проблема держави. Держава повинна спиратися у своїй політиці на тих, хто має досвід боротьби, хто вже щось робить, хто на передовій, в тому числі правозахисні організації. З ними треба комунікувати і підтримувати», — сказав Андрій Щекун у коментарі QirimInfo.

Також під час акції всі охочі підтримати мешканців Криму, які перебувають в умовах окупації, взяли участь у буккросингу: вони приносили на акцію книжки українських авторів та підписували листівки зі словами підтримки. Ці книги та листівки згодом будуть розміщені на українських КПВВ з Кримом, де їх зможуть брати кримчани, які перетинають адмінмежу.

 
 

Організатори акції: ГО «КримSOS», Кримська правозахисна група, Центр прав людини ZMINA, Центр громадянської просвіти «Альменда», Дім прав людини «Крим», Центр громадянських свобод, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», ГО «Євромайдан-Крим», Регіональний центр прав людини, Кримськотатарський ресурсний центр, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Крайова Рада Українців Криму. 

Нагадаємо, 24 лютого команда КримSOS провела акцію біля посольства РФ, яку було присвячено тим кримчанам, які в різних формах чинили спротив окупації Криму і постраждали за це. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини