Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Спроба позбавити процес гласності»: адвокат Геміджі вважає незаконним рішення суду щодо заборони відеофіксації політв'язнів «справи Хізб ут-Тахрір» в перервах судового засідання

17 / 12 / 2019

«Вівся моніторинг (силовиками РФ – ред.) щодо зроблених раніше публікацій і заяв політв’язнів із залу суду, записаних в перервах судових засідань. І сьогодні головуючий суддя розпочав судовий процес з того, що заборонив в перервах відеофіксацію наших підзахисних», – розповіла адвокат політв’язня Сервера Мустафаєва Ліля Геміджі в коментарі для QirimInfo.

За словами Геміджі, ця заборона «незаконна та порушує постанову пленуму Верховного суду РФ від 2012 року №35, в який сказано, що суддя не має права, без вагомих підстав, забороняти  відеофіксацію».

«Мотиви, що оголосив суддя не відповідають дійсності: нібито захисники порушували процес та регламент. Коли я попросила надати матеріали, які б підтверджували слова головуючого судді, таких матеріалів не виявилося. Пристави також повідомили, що ніяких протоколів про порушення процесу складено не було», – повідомила адвокат.

Адвокат стверджує, що таке рішення судді – «не що інше, як спроба позбавити процес гласності, також рішення порушує принцип змагальності. Це намір залишити без об’єктивної інформації про процес усіх тих, хто спостерігає он-лайн», – резюмувала адвокат.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини