Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Справа Олега Приходька»: свідки з ФСБ нічого не знають про «підготовку теракту»

10 / 06 / 2020

Текстову трансляцію засідання вело в фейсбуці об’єднання «Кримська солідарність».

 

Під час засідання заслухали двох свідків обвинувачення. Обидва є співробітниками окупаційного УФСБ по «Республіці Крим» і Севастополю.

Свідки дали покази про те, що в ході оперативно-розшукових заходів, вони нібито виявили в гаражі Олега Приходька саморобні вибухові речовини. На їхню думку, це були пляшки, зовні схожі на коктейлі Молотова і фрагменти тротиловому шашки. У той же час свідки обвинувачення дали публічні усні свідчення про те, що їм невідомо про планування Олегом Приходьком будь-яких терористичних дій.

«Дані співробітники в ході допиту показали, що раніше вони оперативно-розшукові заходи щодо Олега Аркадійовича не проводили. Їм невідомо про підготовку ним якихось терористичних актів. Їм невідомо, що Олег Приходько купував якісь вибухові речовини, намагався сконструювати саморобний вибуховий пристрій, читав якісь інструктажі», — сказав адвокат українського активіста Назім Шейхмамбетов.

Адвокат Олега Приходько також повідомив, що згідно з показами свідків обвинувачення, після оперативно-розшукових заходів в гаражі, активіста відвезли в будівлю окупаційного управління ФСБ, де він проти його волі утримувався кілька годин.

«Завезли Олега Аркадійовича на територію Управління ФСБ не через прохідну, а через тильний вхід. На нашу думку, саме в цей час незаконно були відібрані зразки слини, зразки біологічного матеріалу для подальшої фальсифікації доказів про належність вилучених вибухових речовин Олегу Аркадійовичу», — додав адвокат Назім Шейхмамбетов.

Наступне засідання у справі Приходька відбудеться 18 червня.

Нагадаємо, 9 жовтня 2019 року, силовики окупаційної влади Криму вивезли українського активіста Олега Приходька з його будинку в Саках у невідомому напрямку.

10 жовтня 2019 року підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя визначив йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Приходька обвинуватили відразу за двома статтями КК РФ – ст. 205 ( «Підготовка терористичного акту») і ст.223.1. ( «Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв»). За версією російської влади, Приходько нібито готував теракт в Генконсульстві РФ у Львові.

1 квітня 2020 року політв’язня етапували з Сімферополя в Ростов-на-Дону.

7 травня підконтрольний Росії Кримський гарнізонний військовий суд відхилив скаргу Олега Приходька на продовження арешту. Таким чином він залишиться під вартою до 15 вересня 2020 року.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини