Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

«Справа Хізб ут-Тахрір»: навідні запитання прокурора секретному свідкові

10 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

За словами адвокатів обвинувачених, голос цього свідка був так сильно спотворений (голоси секретних свідків змінюють, аби не розкривати їхньої особистості, — ред.), що часом неможливо було зрозуміти що він говорить.

«Відповіді свідка нам були неясні. Вони також не були зрозумілими нашим підзахисним, які знаходяться в Ростові. Вони багато разів перепитували: що ж він відповів на питання прокурора? І тут чомусь суд вирішив взяти на себе функцію якогось передавача, що неприпустимо кримінально-процесуальним кодексом», — сказав адвокат Айдер Азаматов.

«Нами було заявлено клопотання про розкриття особистості цього свідка тому, що не було ніяких підстав його засекречувати. Наші підзахисні висловилися про своє припущення про те, хто це насправді, сказали, що прекрасно його знають, назвали його прізвище та ім’я », — додав адвокат Еміль Курбедінов.

За словами адвоката Сіяра Паніча, цей свідок сказав, що він нібито брав участь разом з обвинуваченими в деяких зборах, присвячених святкуванню Ураза-Байраму та Курбан-Байраму.

«Тільки після навідних запитань прокурора, він (свідок обвинувачення, — ред.) коригував свої свідчення так, як це було потрібно прокурору», — сказав адвокат Сіяр Паніч.

Також 9 червня Апеляційний військовий суд в місті Власіха Московської області розглянув апеляційні скарги адвокатів по другій бахчисарайській групі «справи Хізб ут-Тахрір» на рішення Південного окружного військового суду про продовження запобіжного заходу у вигляді утримання фігурантів справи під вартою до 13 серпня 2020 року. Скарги залишені без задоволення, а сам судовий процес проходив в нелюдських умовах. 

«9 червня розглянули останню скаргу щодо Тимура Ібрагімова. З коментаря Тимура щодо цього засідання стає зрозуміло, що суд не чув більшу частину виступу захисника. Суд пройшов формально, скарга була не задоволена і рішення Південного окружного військового суду про продовження терміну утримання під вартою залишили в силі », — прокоментувала адвокат Ліля Гемеджі.

На даний момент кримінальну справу проти другої бахчисарайської групи знаходиться на стадії розгляду по суті. Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

На думку адвокатів, які працюють з даною категорій справ, протягом усього слідства не представлено жодного доказу причетності підсудних до терористичних актів або насильства.

Вже більше двох років фігуранти справи перебувають в ув’язненні за необгрунтованого обвинувачення.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини