Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

«Справа Хізб ут-Тахрір»: Фальсифікації кримінальної справи і свідки, які нічого не бачили

4 / 06 / 2020

За словами адвоката обвинувачених Сіяр Паніча, «в кінцевому підсумку, свідчення їхні на 99% — на користь захисту».

«Після клопотання прокурора було оголошено протокол його (свідка обвинувачення – ред.) допиту на досудовому слідстві. Свідок пояснив, що такий протокол він не підписував … Вірніше він сказав, що він щось підписував, якийсь документ, але його вміст не перечитував. Після йому показали підписи і він сказав: “ці підписи не мої”. Таким чином вже встановлюються факти в суді, відкриті факти фальсифікації кримінальної справи», – сказав Сіяр Паніч.

За словами іншого адвоката обвинувачених, Лілі Гемеджі, більшість свідків обвинувачення не є очевидцями «злочинної діяльності» підозрюваних, але, тим не менше, їхні свідчення покладені в основу кримінальної справи.

«Свідок Енверов говорив, що “мені за чутками відомо, що був якийсь конфлікт в мечеті, але я не був очевидцем даного конфлікту”. Поняті говорили, що “нам зі слів міліціонерів відомо, про те, що був викинутий ноутбук з вікна, але очевидцями даної події також не були”», — сказала Ліля Гемеджі.

На даний момент кримінальна справа перебуває на стадії розгляду по суті. Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

На думку адвокатів, які працюють з даною категорій справ, протягом усього слідства не представлено жодного доказу причетності підсудних до терористичних актів або насильства. Вже більше двох років фігуранти справи перебувають в ув’язненні за необгрунтованого обвинувачення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини