Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Спецпроєкт КримSOS: щоденник депортованого кримського татарина

18 / 05 / 2022

Автор щоденника – Наріман Казенбаш, разом з іншими кримськими татарами був депортований з Криму в 1944 році радянською владою. Про спецпроєкт розповів Голова правління КримSOS Денис Савченко.

“Це історія 19-денної поїздки з вже неіснуючого кримськотатарського селища Ташке у Сакському районі до Узбекистану. Одна з півмільйоних історій про депортацію, про насильницьке позбавлення дому кримських татар. Одна з історій, яку вся Україна щорічно вшановує 18 травня”, – розповідає Голова правління КримSOS Денис Савченко.

Наріман Казенбаш був депортований 13-річним хлопчиком разом з родиною. У дорозі він вів щоденник, який потім знищила радянська влада. Вже за часів незалежності України він відтворив свої спогади, які увійшли до книги “Адская дорога “Ташке-Таваксай”. Ілюстрації до спогадів Нарімана Казенбаша зробив київський художник Діма Красний. 

18 травня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. У 1944 році з Криму було примусово депортовано близько 400 тисяч людей до Узбекистану, Казахстану, Сибіру та Уралу. 

Сам щоденник доступний у форматі pdf нижче:

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини