Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сьогодні виповнюється рік з дня винесення вироку фігурантам севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір»

7 / 09 / 2017

Сьогодні, 7 вересня 2017 року, виповнюється рік з дня винесення вироку фігурантам севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір».

Рустема Ваїтова, Ферата Сайфуллаєва і Нурі Примова засудили до 5 років позбавлення волі. Ваїтов відбуває покарання в колонії №1 міста Кургану Курганської області РФ; Сайфуллаєв відбуває покарання в колонію №17 Кіровської області РФ; Примов відбуває покарання в Республіці Марій Ел, в 50 кілометрах від Йошкар-Оли.

Рік тому Руслана Зейтуллаєва засудили до 7 років позбавлення волі, проте його справа неодноразово переглядалася. У квітні 2017 Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва до 12 років колонії суворого режиму, а в кінці липня Верховний суд Російської Федерації засудив Зейтуллаєва на 15 років позбавлення волі з обмеженням на рік після відбування покарання.

27 липня в суді Руслан Зейтуллаєв оголосив чергове голодування з вимогою допустити до нього уповноважену з прав людини в Україні Валерію Лутковську, російських правозахисників, журналістів і представника Генконсульства України, голодування він припинив лише в другій половині серпня.

18 серпня 2017 року стало відомо, що Руслана Зейтуллаєва етапують з Ростова-на-Дону в одну з пенітенціарних установ Республіки Башкортостан.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини