Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Смерть через «слідчі дій» у кареті швидкої: силовики окупантів не дозволили лікарям відвести Веджіє Кашка до реанімації

16 / 12 / 2019

 

На ім’я «керівника слідчого відділку» окупантів по Київському району м. Сімферополь, адвокат Микола Полозов, подав скаргу на постанову про відмову у порушенні кримінальної справи, за фактом смерті ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

«Мною подана скарга в порядку ст. 124 КПК РФ на ім’я керівника слідчого відділку по Київському району Сімферополя ГСУ СК РФ по РК на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом смерті Веджіє Кашка, винесеного в минулому році», – написав адвокат на своїй сторінці в Facebook.

Адвокат нагадав, що «тоді слідчий Надія Балашова, провівши дослідчу перевірку відмовилася порушувати кримінальну справу за фактом смерті Веджіє Кашка за статтями вбивство, заподіяння смерті з необережності і заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть».

Полозов також зазначив, той факт, що «протягом кількох місяців слідчий Балашова перешкоджала мені в ознайомленні з матеріалом перевірки, в тому числі незаконно приховуючи частину інформації з цієї справи, до якої доступ не міг бути обмежений. Тільки в судовому порядку, оскарживши незаконні дії слідчого, мені вдалося повністю ознайомитися з тим матеріалом».

«Згодом, на прохання рідних Веджіє Кашка мною була замовлена ​​незалежний медичний дослідження із залученням російських і іспанських експертів, які на підставі матеріалів, зібраних слідчим в рамках дослідчої перевірки, склали експертний висновок.

Згідно з висновками експертів, стрімке погіршення стан здоров’я Веджіє Кашка і настала смерть знаходяться в прямого причинно-наслідкового зв’язку з діями російських силовиків, які здійснювали її затримання. Експерти детально вказали які саме обставини і який комплекс дій привів до таких тяжких наслідків.

Це експертний висновок послужило достатньою підставою для підготовки скарги», – написав адвокат

За його словами, «вдалося встановити, що слідчий МВС Ірина Сідіропуло, яка брала участь в спецоперації із захоплення Веджіє Кашка, а також Асана Чапуха, Казима Аметова, Бекіра Дегерменджі і Руслана Трубача, проводила щодо Веджіє Кашка слідчі дії вже після того, як Веджіє кашка стало погано, фактично в кареті швидкої допомоги, не дозволяючи лікарям відвезти її в реанімацію, внаслідок чого було втрачено то дорогоцінний час, коли Веджіє кашка могли надати необхідну медичну допомогу і комплекс реанімаційних меропр ий в умовах стаціонару. Медики не встигли довезти Веджіє Кашка в лікарню, і вона померла прямо в машині швидкої допомоги по дорозі в лікарню».

Адвокат переконаний, що були достатні шанси врятувати Веджіє Кашка:

«Не вистачило часу. Через ці горезвісні слідчих дій, які, безумовно, можна було відкласти на потім.

Разом з тим, рідні Веджіє Кашка, її син Ібрам-аг’а, твердо мають намір дізнатися всі обставини її смерті і готові йти до кінця щоб в ім’я її світлої пам’яті встановити та притягнути до відповідальності всіх винних.

Незважаючи на опір влади, необхідний комплекс юридичних заходів і дій мною буде здійснюватися, і подача цієї скарги один з кроків в цьому напрямку. Ми доб’ємося справедливості для Веджіє Кашка, її близьких і всіх тих, для кого вона є символом мирної боротьби за право кримських татар вільно жити на своїй Батьківщині», – резюмував адвокат.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини