Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Слідство ігнорує українське громадянство активіста Сулеймана Кадирова

14 / 07 / 2017

Слідчий, який проводив допит активіста Сулеймана Кадирова відмовився включити копію його українського паспорта в протокол допиту. Про це Кадиров розповів в коментарі QirimInfo. Захист має намір оскаржити дії слідчого в суді.

«Коли проводився попередній допит відразу після обшуку, копія мого українського паспорта була включена і в протокол і в подальшому в матеріали кримінальної справи – це було принципове питання і ми зі слідчим в ньому зійшлися. В подальшому на допитах у мене подібних проблем не виникало», – розповідає Кадиров.

Нещодавно в справі Кадирова змінився слідчий. Останній і проігнорував прохання активіста про долучення до протоколу його українського громадянства.

«Я прочитав протокол останнього допиту про моє членство в Меджлісі і зауважив, що там не вказано моє українське громадянство. Слідчий категорично відмовився долучити копію українського паспорта. Свою позицію він ніяк не аргументував», – пояснив активіст.

Слідчий також направив відповідне повідомлення адвокату Кадирова Емілю Курбедінову.

«Відповідно до статей 122 і 159 КПК РФ повідомляю про те, що клопотання <...> про внесення в анкетну частину протоколу допиту відомостей про наявність у Кадирова паспорта громадянина України, розглянуто, і в його задоволенні повністю відмовлено», – йдеться в повідомленні, копією якого володіє QirimInfo.

Кадиров побоюється, що в подальшому, коли матеріали справи будуть передані до суду – останній також зможе проігнорувати його українське громадянство. За словами активіста, на початку серпня слідство пред’явить йому обвинувачення в остаточній редакції.

«Ми очікуємо, що протягом серпня матеріали справи будуть передані до суду, в який саме поки невідомо. Цілком ймовірно, що моя справа, як і в випадку з [заступником голови Меджлісу] Ільмі Умеровим, може слухатися в Сімферополі, а не за місцем проживання», – резюмував активіст.

У жовтні минулого року проти активіста Сулеймана Кадирова було порушено кримінальну справу за заклики до порушення територіальної цілісності РФ. З моменту порушення кримінальної справи ФСБ вже чотири рази продовжувала по ньому слідство, за цей час Кадирова внесли в список екстремістів і заблокували банківську карту. В кінці травня по його справі почали допитувати перших свідків. Дві лінгвістичні експертизи, які проводилися в рамках цієї справи показали, що коментар Кадирова в соцмережі Facebook не є закликом до екстремістських дій.

За версією слідства, Кадиров розмістив у своєму акаунті в Facebook відеоматеріал якогось блогера Дем’яна Дем’янченко під назвою «Новий батальйон». У ролику Дем’янченко закликав вести війну проти Росії заради повернення Криму до складу України. Кадиров, в свою чергу, залишив під відеозверненням коментар про те, що підтримує позицію блогера. Сам активіст каже, що не розміщував дане відео у себе на сторінці і тим більше не залишав під ним коментарі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини