Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Слідство бачить в Зейтуллаєві «активного вербувальника»

5 / 04 / 2017

В ході останніх трьох засідань по «справі Зейтуллаєва» суд допитав шістьох свідків, відхилив всі відводи і клопотання захисту, за винятком повторного допитату трьох інших фігурантів севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір», а також заслухав заяву Руслана Зейтуллаєва про початок безстрокового голодування. Про це розповів в коментарі QirimInfo адвокат Зейтуллаєва Еміль Курбедінов.

«Думка слідства: він був активним вербувальником і в будь-який свій вільний час ходив і вербував всіх в Хізб ут-Тахрір. Однак ми викликали односельчан, друзів Руслана Зейтуллаева, які знають його більше 10 років, і ніхто з них не підтвердив, щоб він їх кудись колись вербував, кликав на якісь таємні секретні сходки Хізб ут-Тахрір тощо. Шестеро людей взагалі не підтвердили ці дані», – пояснив Курбедінов.

Також захист заявляла в суді клопотання про виклик експерта, дільничного і понятих. Всі вони були відхилені.

«Ми просили викликати дільничного, який написав абсолютно неприйнятну характеристику на Руслана: що він конфліктна людина, помічений у зв’язках з екстремістськими елементами, що він мало не погрожує вбивством сусідам. Ми хотіли запитати його, звідки такі дані. Суд, звичайно ж, в цьому відмовив. Ми просили викликати двох понятих, які мало не на всіх шести слідчих заходах були присутні, тобто, вони як на роботу на ці заходи ФСБ ходять. Теж було відмовлено», – розповів адвокат.

Після відхилення цих та ряду інших клопотань Курбедінов заявив відвід всьому складу суду. Однак суд відмовив.

На останньому судовому засіданні Зейтуллаєв клопотав про повторний виклик в якості свідків трьох інших фігурантів справи, вже засуджених по ній. За словами адвоката, суд вперше задовольнив клопотання захисту.

«Я не знаю, з чим це пов’язано. Можливо, тому що в той день було багато журналістів і представники консульства України. Думаю, це зіграло певну роль і суд хоча б для проформи задовольнив клопотання. Однак, знову по експертам не задовольнили, знову було заявлено відвід всьому складу суду, після чого Руслан зробив заяву [про початок голодування]», – розповів Курбедінов.

На його думку, таким чином Зейтуллаєв звертає увагу громадськості на цю кримінальну справу.

«Більшою мірою, може бути, навіть всередині Росії. Людини судить “військова трійка”, при цьому він не має взагалі ніякого відношення до військової системі. Спокійно собі жив в Криму довгий час, працював, виховував дітей, займався будівництвом. І тут він стає терористом, якому “світить” від 15 до 20 років. Це просто повний абсурд і Руслан розуміє, що так будуть йти і інші справи. Ще 15 осіб в очікуванні цього суду і, мабуть, Руслан хоче привернути увагу до того, що може відбуватися, щоб не було цього конвеєра, як в Росії. Це один з його методів боротьби за свої права і він вважає, що це вплине на інші кримінальні справи», – пояснив адвокат.

За словами Курбедінова, рішення Північно-Кавказького окружного військового суду по «справі Зейтуллаєва» варто очікувати в квітні-травні.

«Не думаю, що все затягнеться зовсім на довго. Треба розуміти, що буде вирок. Після вироку відразу ж буде наша апеляція, потім призначать [розгляд справи] у Верховному суді РФ. Думаю, остаточне рішення буде прийнято в кінці літа. Але це умовні терміни. Зараз у нас графік зрушився на 10 днів, в зв’язку з тим, що суд повинен забезпечити відеоконференц-зв’язок з трьома в’язницями [де знаходяться Рустем Ваїтов, Ферат Сейфуллаєв і Юрій (Нурі) Примов]», – додав Курбедінов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини