Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Слідком допитав активіста Аділова і трьох поліцейських

22 / 05 / 2017

Сьогодні, 22 травня, співробітник Слідчого комітету Київського району Сімферополя допитав трьох співробітників поліції у справі Беляла Аділова. Про це в коментарі QirimInfo повідомив адвокат Едем Семедляєв.

В кінці березня проти кримського татарина Аділова було порушено кримінаьну справу справу за статтею 318 КК РФ [Загроза застосування насильства щодо представника влади або його близьких]. У жовтні 2016 року, Аділов став свідком обшуку у Еміля Джемаденова, заарештованого згодом у «справі Хізб-ут Тахрір». У якийсь момент між свідками обшуку у Джемаденова і силовиками виник словестний конфлікт. «Аділов промовив певні слова, які співробітники поліції сприйняли як загрозу їх родичам», – розповів адвокат.

«Сьогодні [22 травня] слідчий допитав трьох потерпілих у даній справі – це співробітники правоохоронних органів, які відчули загрозу зі слів Аділова. Також в якості обвинуваченого був допитаний сам Аділов. Ми вирішили дати свідчення і розповісти все як було. Зокрема, чому Аділов з’явився на місці обшуку, що спровокувало його промовити певні слова стосовно співробітників поліції, а також що він мав на увазі під своїми висловлюваннями», – розповів Семедляєв.

Допит потерпілих і обвинувачений проходив більше п’яти годин. Раніше Семедляв і Аділов, посилаючись на статтю 51 КК РФ, відмовилися від дачі показань. Нагадаємо, 29 березня Аділова викрали кілька силовиків в масках біля будівлі Верховного Суду Криму. Згодом з’ясувалося, що Аділова утримують в Слідкомі Сімферополя. У будівлі Слідкому Аділов перебував більше 10 годин. Після цього його направили в ІТТ, де склали протокол затримання. Через день, 31 березня, Київський районний суд Сімферополя відхилив клопотання слідчого про арешт активіста і відпустив його.

«Слідчий клопотав про арешт, але прокурор підтримав нас. Він був проти клопотання, в зв’язку з тим, що воно не обґрунтоване: жоден аргумент, який слідчий пред’явив, не відповідає реальності», – розповів тоді Семедляєв.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини