Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Скасовано обов’язкове встановлення додатку «Вдома» при перетині адмінмежі з Кримом

30 / 12 / 2021

З 30 грудня, Уряд України скасовує обов’язкове встановлення мобільного додатку «Вдома» громадян, які перетинають КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом та на лінії зіткнення на Донбасі. Це суттєво полегшить пересування людей з окупованих територій.

Про це під час пресконференції заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«Обов’язковість встановлення застосунку “Вдома” дуже ускладнювали життя наших людей, які вимушено перебувають під окупацією. Їх фактично прирівняли до іноземців, що, на мій погляд, є неприпустимим, адже лінія розмежування не є державним кордоном. Це був зайвий бар’єр у процесі реінтеграції наших громадян, які постраждали від російської окупації. Тому ми прибрали цю перепону», — сказала Ірина Верещук.

Відтепер, громадяни України, які перетинають пункти пропуску у бік підконтрольної українському уряду території, проходитимуть безкоштовне тестування на COVID-19 прямо на КПВВ.

«Якщо тест на КПВВ виявиться позитивним, то у людини буде вибір: або йти на обсервацію, яка триватиме 10 діб, або повернутися до місця, звідки він ішов», — додала Ірина Верещук.

Нагадаємо, з 1 грудня на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» запрацювали пункти вакцинації від COVID-19. Детальніше про особливості роботи цих пунктів— читайте у нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини