Сім важливих новин про Крим. Дайджест 28 вересня — 02 жовтня
2 / 10 / 2015Україна підвищить ціну на електроенергію для окупованого Криму
28 вересня. Україна має намір збільшити ціну за постачання електроенергії до Криму на 15% — з 3,42 до 3,95 руб. за кВт. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин. Коли саме очікувати підвищення вартості електроенергії, голова відомства не уточнив.
В рамках блокади активісти перекрили сполучення із заводом «Кримський титан»
28 вересня. Учасники громадської блокади Криму цього тижня заблокували залізничну гілку, яка веде до заводу «Кримський титан». Для Армянську це підприємство є містоутворюючим. Місцеві жителі, які працюють на окупованій території, розповідають, що сировина в цехах заводу закінчується.
Російські чиновники не хочуть працювати в Криму
29 вересня. Заміна місцевих кримських чиновників російськими фахівцями затягується. Більшість російських чиновників, яким пропонували високі посади у виконавчих органах влади Криму, відмовилися їхати на окупований півострів. Основною причиною виявилась низька заробітна платня.
Росія планує побудувати газопровід з Краснодарського краю в Крим
01 жовтня. У Росії планують побудувати магістральний газопровід з Краснодарського краю в окупований Крим загальною протяжністю 400 км. Забудовником вибрали компанію «Стройгазмонтаж» бізнесмена Аркадія Ротенберга. За попередніми підрахунками на проект витратять близько 20 млрд рублів.
У Польщі розгорнувся скандал навколо російського віце-прем’єра Криму Дмитра Полонського
01 жовтня. Російський віце-прем’єр Криму Дмитро Полонський став причиною скандалу, приїхавши до Варшави на коференцію ОБСЄ. В МЗС Польщі заявили, що Полонський проник в країну шляхом махінацій з прізвищем. Наразі справою займається МВС Польщі.
Кримські морпіхи вирушили воювати до Сирії
02 жовтня. У російських ЗМІ з’явилася інформація, що до складу російського військового контингенту в Сирії також входять бійці морської піхоти з Криму. За попередніми даними, загальна кількість російських військових у Сирії не перевищує 2 тисяч осіб.
Європейський суд готується розглянути новий позов України проти Росії по Криму
02 жовтня. Європейський суд з прав людини запропонував російському уряду надати свої коментарі щодо прийнятності нового міждержавного позову України, який стосується анексії Криму та агресії на Донбасі. у Росії є 16 тижнів для того, аби надати свої коментарі та зауваження по даній справі. Це третій за рахунком позов України проти Росії у ЄПСЛ.