Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 25 червня – 2 липня

3 / 07 / 2016

Поклонська і Аксьонов підуть на вибори в Держдуму РФ

27 червня. Прем’єр-міністр РФ, голова “Єдиної Росії” Дмитро Медведєв включив в список кандидатів в депутати Держдуми РФ “прокурора” Криму Наталю Поклонську і голову Криму Сергія Аксьонова. Сам Аксьонов, коментуючи внесення до списку “Єдиної Росії”, повідомив, що готовий стати депутатом з дозволу Путіна.

“Всі рішення щодо вищих посадових осіб і суб’єктів приймає і буде приймати керівник нашої держави. Чекаю розпоряджень”, — написав він у Facebook.

Порошенко підтвердив обіцянку внести до Конституції кримськотатарську автономію

28 червня. Президент України Петро Порошенко в своєму виступі на урочистому засіданні Ради з нагоди Дня Конституції нагадав про свою обіцянку про створення кримськотатарської автономії.

“І ще раз наголошую, що ми повинні почати процес внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України, який називається “Автономна Республіка Крим”. Так, пан Мустафа [Джемілєв] і пан Рефат [Чубаров]? Ці зміни в повній мірі випливають з невід’ємного права кримськотатарського народу на самовизначення в складі суверенної і незалежної української держави. Звичайно і зрозуміло, разом з повним гарантуванням рівних прав та громадянських свобод для етнічних українців, росіян та інших етносів півострова”, — сказав Порошенко.

У Сімферополі пристави зупинили роботу перевізника СімСітіТранс

29 червня. Федеральна служба судових приставів призупинила дію ліцензії на перевезення транспортної компанії СімСітіТранс, що належить Едему Іслямову, батькові співорганізатора блокади Ленура Іслямова. Без роботи залишиться близько 400 співробітників підприємства, переважно кримських татар.

ОБСЄ висловлює занепокоєння викраденнями в Криму

30 червня. Постійна рада ОБСЄ опублікувала заяву, в якій висловлює стурбованість порушеннями прав людини в Криму, зокрема викраденням Ервіна Ібрагімова.

«Ми як і раніше глибоко стурбовані значним погіршенням ситуації з правами людини в Криму з моменту незаконної анексії півострова Росією … Кримчани, які наважилися виступити проти дій Росії, зіткнулися з переслідуваннями, арештами і тортурами», — повідомляється в заяві.

Особливо обмовляється переслідування кримських татар, заборона Меджлісу і насильницькі викрадення.

«Особливо жорстоким є переслідування кримських татар, в тому числі заборона діяльності Меджлісу. Випадок насильницького зникнення кримського татарина Ервіна Ібрагімова, члена Бахчисарайського регіонального меджлісу, викраденого людьми в уніформі 24 травня, є, на жаль, тільки одним з декількох прикладів», — відзначають в Постійній раді. 

ЄС продовжив санкції проти РФ

1 липня. Рада ЄС року продовжила термін дії економічних санкцій проти РФ до 31 січня 2017 року, повідомляється в заяві ЄС. Причиною продовження санкцій вказується невиконання Мінських угод.

«У зв’язку з тим, що Мінські угоди не були виконані повністю до 31 грудня 2015 року, Рада ЄС продовжила санкції до 31 липня 2016 года … Оцінивши реалізацію Мінських угод, Рада ЄС вирішила продовжити термін дії санкцій ще на шість місяців, до 31 січня 2017 року», — йдеться в повідомленні.

Ільясов закликав Туреччину визнати окупацію Криму

1 липня. Глава прокремлівського руху “Кирим” Ремзі Ільясов закликав Туреччину визнати Крим російським.

“Ми закликаємо турецьке керівництво гранично виважено підійти до питань, що стосуються Криму, і діям київського режиму в цілому. Треба поважати вибір кримчан”, — сказав Ільясов.

Також Ільясов запропонував зробити кримських татар “містком дружби” між Росією і Туреччиною.

“Ми, кримські татари, з надією дивимося на зміцнення дружби і доброзичливості між Росією і Туреччиною”, — додав він.

Мін’юст: переговори про передачу засуджених з Криму знаходяться на завершальній стадії

1 липня. Заступник голови Мін’юсту України Наталія Севостьянова повідомила, що переговори про передачу Києву засуджених в Криму громадян України перебувають у фінальній стадії.

«Ми зі свого боку надали документальне підтвердження, що готові забрати і розмістити всіх (ув’язнених). Гарантуємо, що в наших місцях виконання покарань ми знайдемо їм місце. Після цього будемо аналізувати ситуацію кожного з них. Зараз переговори на фінальній стадії, ми не вдаємося в подробиці, щоб просто не нашкодити», — сказала Наталія Севостьянова.

Заступник міністра згадала і про кримських ув’язнених, вивезених до в’язниць на території Російської Федерації.

«Ми стежимо за долями тих, хто були переведені, хто продовжують судитися … Всі, хто були засуджені за українським законодавством, всі будуть відбувати покарання під нашим контролем, а не контролем окупаційної нелегітимної влади, яка не можуть забезпечити дотримання базових прав людини» , — додала Севостьянова.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті