Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 23 — 29 січня

1 / 02 / 2016

До Криму прибула місія Ради Європи з прав людини

25 січня. У окупований Крим прибула місія Ради Європи з прав людини на чолі з швейцарським дипломатом Жераром Штудманном. В Міністерстві закордонних справ Російської Федерації стверджують, що місія знаходиться на півострові на запрошення російської сторони. Президент України Петро Порошенко в свою чергу заявив, що вони приїхали у зв’язку з досягнутими домовленостями України та Ради Європи.

Пізніше Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд повідомив, що візит місії Ради Європи в окупований Крим не означає визнання російської «влади» на півострові, а місія була направлена за погодженням з Україною та Росією.

Обвинуваченим у справі «26 лютого» продовжили арешт

26 січня. Верховний «суд» Криму продовжив термін утримання під вартою фігурантам справи «26 лютого» Ахтему Чийгозі, Мустафі Дегерменджі і Алі Асанову до восьмого березня 2016. Адвокати підсудних намагалися домогтися зміни запобіжного заходу для підсудних з утримання під вартою на підписку про невиїзд, але російський суд відмовив у клопотанні захиту.

Незабаром, 27 січня, відбулося ще одне засідання у тій же справі, але через планову госпіталізацію підсудного Ескендера Кантемирова було перенесено на 15 лютого 2016.

Human Rights Watch і Freedom House відзначають важку ситуацію з правами людини в Криму

27 січня. Міжнародні організації Human Rights Watch і Freedom House випустили доповіді, в яких відзначають погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. Human Rights Watch відзначає, при російської окупації ситуація з ПЛ залишається репресивною на окупованому півострові, російська влада продовжує бездіяти в Криму. У звіті Freedom House зазначається, що 2015 рік був найгіршим за останнє десятиліття за рівнем свободи у світі, включаючи окупований Крим. Правозахисники вважають, що півострів зараз переживає «драматичні невдачі» в питанні дотримання демократичних норм.

 

У Криму почали працювати картки Visa

27 січня. В окупованому Криму «Генбанк» заявив, що почав роботу з картами міжнародної платіжної системи Visa через Національну систему платіжних карт. Як повідомляє прес-служба російського банку, карти Visa обслуговуються в торгово-сервісних підприємствах і приймаються до обслуговування в російських банках-емітентах.

Згодом, 28 січня, Visa розповсюдила заяву у відповідь на повідомлення кримського «Генбанка», в якому говориться що не знімала санкцій з кримського банку.

 За відвідування Криму і Донбасу ПАРЄ буде застосовувати санкції

27 січня. Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, яка вводить відповідальність для парламентаріїв за відвідування окупованих Криму і Донбасу в обхід українських законів. При цьому члени ПАРЄ будуть наділятися певним імунітетом у разі виконання ними обов’язків, пов’язаних з членством в організації.

 

У Криму хочуть обмежити доступ до 54 сайтів

27 січня. «Прокуратура» Криму ініціювала обмеження доступу до 54 сайтів з «екстремістським» контентом. В рамках перевірки виконання законодавства про протидію екстремізму і тероризму в організаціях «прокурори» виявили заклики до здійснення екстремістської та іншої протиправної діяльності на цих ресурсах.

 

У Криму визнають, що не можуть обійтися без дніпровської води

27 січня. «Влада» Криму визнала, що не може обійтися без води, яка раніше надходила з території материкової України. За словами російського голови «державного» комітету по водному господарству і меліорації «республіки» Крим Ігоря Вайля, через відсутність води в 2015 на півострові окропили 10 тис.гектарів земель з можливих 406.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті