Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 14 травня – 20 травня

20 / 05 / 2016

Україна перемогла на Євробаченні

15 травня. Українська співачка Джамала з композицією “1944“, присвяченою депортації кримських татар у 1944 році, перемогла на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення. Фінал конкурсу пройшов 14 травня у Стокгольмі.

 

18 травня вшанували День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

18 травня.  В окупованому Криму російська влада відмовила регіональним меджлісам у проведенні траурних заходів до річниці депортації кримських татар, а дітям в школі пригрозили покаранням за прогул занять 18 травня. Тим не менше, у Бахчисараї біля пам’ятної дошки жертвам депортації 1944 року зібралися місцеві мешканці, щоб віддати шану пам’яті трагедії народу. Також колона з 20 автомобілів влаштувала автопробіг в пам’ять про жертв депортації від Сімферополя до Бахчисарая. Близько половини машин зупинила поліція, відібрала у водіїв права, а всіх учасників знімала на камеру. Трьох учасників забрали до відділку, а одному затриманому виписали адміністративний штраф в 4 тис. рублів. 

Натомість 18 травня у Києві на Майдані Незалежності пройшов всеукраїнський траурний мітинг в пам’ять жертв Депортації кримськотатарського народу.

 

У Криму скасували режим надзвичайної ситуації

18 травня. «Голова» Криму Сергій Аксьонов  підписав розпорядження про скасування режиму надзвичайної ситуації, введеного півроку тому через енергодефіцит на окупованому півострові. Рішення було прийняте після наради за участю «керівника» кримського управління МНС Сергія Шахова, «міністра» енергетики Криму Світлани Бородуліної і гендиректора компанії «Крименерго» Віктора Плакіди.

 

Порошенко ініціює створення кримськотатарської національної автономії

19 травня. Президент України Петро Порошенко під час виступу на заході в пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Національній опері України заявив про те, що ініціює створення кримськотатарської національної автономії. Для цього Порошенко обіцяв звернутись до конституційної комісії з проханням створити робочу групу, де будуть керівники Меджлісу, щоб вона почала роботу над внесенням змін до статті 10 — «Автономна Республіка Крим».

 

Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження у зв’язку з подіями 26 лютого 2014 року

19 травня. Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного перешкоджання організації та проведенню зборів і мітингів, пов’язаних з подіями 26 лютого 2014 року. Нагадаємо, тоді у Сімферополі пройшов мітингів на підтримку територіальної цілісності України.

 

Ільмі Умерова перевели в статус обвинуваченого

19 травня. Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова перевели в статус обвинуваченого. У постанові УФСБ РФ про це зазначається, що Умеров публічно закликав до порушення територіальної цілісності РФ.

 

Ахтему Чийгозу продовжили арешт до 22 липня

20 травня.  Заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу продовжили терміни утримання під вартою ще на два місяці – до 22 липня 2016 року, так як на думку окупаційної влади він “може сховатися від слідства або чинити тиск на свідків”.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті