Сім важливих новин про Крим. Дайджест 14 — 20 листопада
20 / 11 / 2015Ліля Буджурова подала позов проти співробітників ФСБ
16 листопада. Відома кримська журналістка Ліля Буджурова подала позов проти співробітників ФСБ, які проводили обшук в її будинку. Позов був поданий у зв’язку з тим, що адвокату журналістки не дозволили бути присутнім на місці проведення обшуку. Журналістка вважає, що під час обшуку було порушено її конституційне право на адвокатський захист.
У результаті суд відмовився задовольнити позов Буджурової — суддя відмовився допитувати свідків, які були безпосередніми очевидцями обшуку. Однак журналістка не здається, і має намір оскаржити дане рішення.
Фігурантам «справи 26 лютого» подовжили арешт
17 листопада. Київський районний суд Сімферополя подовжив до 19 лютого наступного року термін утримання під вартою кримськотатарським активістам Алі Асанову і Мустафі Дегермеджі. Заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу подовжили арешт до 29 січня 2016 року.
Ці рішення в суді пояснили побоюваннями, що фігуранти «можуть сховатися і чинити тиск на свідків». Крім того, в суді послалися на те, що слідство у даній справі ще не закінчено.
Нацменшини Криму візьмуть під електронний контроль
17 листопада. У Криму буде впроваджена система моніторингу, прогнозу та аналізу за міжнаціональною та міжконфесійною ситуацією. Російська влада вважає, що ця система дозволить владі приймати правильні рішення для запобігання гострих міжнаціональних ситуацій.
Комп’ютерна програма в режимі онлайн перевірятиме ЗМІ та повідомлення в соціальних мережах, аби на ранній стадії виявити в національних діаспорах конфлікти, що зароджуються.
Україна почала застосовувати санкції проти осіб, причетних до анексії Криму
17 листопада. Україна заблокувала рахунки сепаратистів та осіб, які сприяли анексії Криму, на загальну суму майже 200 млн грн.
У чорному списку складеному Радою національної безпеки і оборони України, знаходиться 388 громадян та 105 підприємств. Серед них 27 авіаційних компаній, 9 оборонних, 29 банків, а також засоби масової інформації, телекомунікаційні компанії та інші установи.
Кримчанам спростять реєстрацію фактів народження і смерті
18 листопада. Міністерство юстиції розробило проект закону №3171, згідно з яким процедура реєстрації фактів народження і смерті буде займати від 2 до 5 робочих днів. Із заявою щодо встановлення факту народження або смерті можна буде звернутися в будь-який суд на території України. Також законопроект передбачає прискорений процес розгляду таких справ.
На початку місяця документ пройшов перше читання в парламенті. Зараз у законопроект вносяться правки, щоб підготувати документ до наступного розгляду.
Кримського військового засудили на 7 років за дезертирство
19 листопада. Оболонський районний суд Києва засудив до 7 років позбавлення волі колишнього старшого матроса з Криму, який після анексії півострова перейшов служити в збройні сили Росії.
Військовослужбовець визнаний винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ч. 1 ст. 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України. Колишній військовий був затриманий в січні цього року на контрольному пункті пропуску «Чонгар» при спробі виїзду з Криму.
На Херсонщині підірвали лінії електропередач в Крим
20 листопада. Невідомі пошкодили дві електроопори в Генічеському та Чаплинському районах Херсонської області. В «Укренерго» заявили, що, судячи з характеру пошкоджень, опори були або підірвані, або обстріляні. Активісти громадянської блокади Криму заперечують свою причетність до цієї події, однак мають намір блокувати ремонт пошкоджених електроопор.