Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Щоб відкрити центр для дітей з аутизмом переселенці продали квартиру

28 / 03 / 2018

Щоб сплатити оренду, придбати обладнання та найняти спеціалістів – продали квартиру у Донецьку.

Про це розповіла засновниця Олена Абаєва.

“У два роки сину поставили діагноз розумової відсталості. Почали вивчати проблему, ходити до спеціалістів, – розповідає Олена, – У кожному місті є державні центри реабілітації для дітей з аутизмом. Але вони не розвивають дитину, не використовують нові методики. Вирішили відкрити власний центр, що буде допомагати таким дітям, як наш син”.

Спочатку вивчали, як працюють подібні центри в інших містах. Олена їздила на зустрічі з керівництвом центрів, спілкувалась та вивчала їх досвід. Вступила до інституту на другу вищу освіту з корекційної педагогіки.

“Допомогли гранти для переселенців. Завдяки таким програмам придбали більшість обладнання. Для дітей з аутизмом воно дуже дороге та виготовляють переважно за кордоном, – розповідає Олена, – За власний кошт орендували приміщення. Шукали з окремим входом, з гарною звукоізоляцією, вбиральнею. Довелось робити ремонт під себе”.

Центр працює з 9 до 20 години, у суботу – скорочений день, неділя – вихідна. Година занять у центрі “Щасливі діти” коштує 100 грн. Є групові до 3-х людей, індивідуальні заняття, група повного дня. З дітьми займаються 8 педагогів та логопедів. У місяць центр відвідують близько 30 дітей. За два роки роботи звернулось понад 200 дітей.

“Спочатку ходила по неврологічним відділенням, розповідала про наш центр лікарям. Писала на місцевих форумах матусь та у групах в соціальних мережах, – ділиться Олена, –Зараз працює вірусний маркетинг. Про центр розповідають батьки, які приходили на заняття. Охочих вдосталь, нових дітей записуємо на заняття на наступний тиждень”.

Олена створила громадську організацію “Світ щасливих дітей” та буде допомагати малозабезпеченим родинам. Через декілька місяців відкриють безкоштовний центр, де будуть працювати з особливими дітьми. Міська влада для нього виділила приміщення. Там зараз роблять ремонт на гроші благодійників. Поки фінансування роботи спеціалістів, комунальні та інші витрати буде за кошт родини Абаєвих, а це близько 30 тисяч грн на місяць. Зможуть взяти тільки одну групу з 10 дітей

“Деякі батьки питають, за скільки занять ми вилікуємо їх дитину. Аутизм не лікується. Коли дізнаються, що це назавжди, впадають у депресію. Деякі – виходять з цього стану, інші – ні, – розповідає Олена, – Щоб показати, що життя не зупиняється з цим діагнозом, веду блог на Youtube “VLAD Абаев особенный блогер”. Там розповідаю про наше життя з особливою дитиною”.

Зараз Олена розширяє штат співробітників. Та відзначає, що важко знайти спеціалістів. Хоча у Сумах є педагогічний інститут, що готує корекційних педагогів та психологів.

“Багато спеціалістів – самі батьки. Вони, як і ми, стикаються з проблемою та починають її вивчати, отримувати додатково освіту. Спочатку допомагають своїй дитині, а потім – іншим, –розповідає Олена, – Працювати з особливими дітьми не просто. Це повинен бути усвідомлений вибір”.

Олена Абаєва у Донецьку працювала доцентом кафедри маркетингу. Її старшому синові – 14 років, молодшому – 6. У 2014 році переїхали у село до троюрідної сестри. Коли зрозуміли, що не повернуться додому, обрали для переїзду найближче місто – Суми.

Психолог розповідає, що найголовніша потреба у дитини – почуття безпеки та захищеності. Коли батьки постійно залякують, прогнозують найгірші сценарії, створюють напружену атмосферу, вони травмують дитячу психіку. Та мова не йде про ситуації, коли стріляють та є реальна загроза безпеці.

Источник Gazeta.ua

Вибір редакції

Ще Новини