Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Що я тут роблю?»: обвинувачення у другій бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір» тисне на свідків

19 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

«Коли ми дізналися прізвища цих свідків, ми зрозуміли, що це свідки, які були заявлені з боку захисту. І чому прокурор їх викликав і допитував як свідків обвинувачення — нам незрозуміло. Хоча, з іншого боку, ми розцінюємо це як тиск на свідків захисту», — сказав адвокат обвинувачених Еміль Курбедінов.

Також, за словами Курбедінова, багато свідків, яких викликає сторона обвинувачення на засідання, не розуміють своєї функції, і що їх викликають до суду.

«Наприклад, сьогодні допитували дівчину, яка заявила, що думала, що це буде просто бесіда зі слідчим ФСБ і зараз, каже, я опинилася в суді і не розумію, що я тут роблю. Ми неодноразово говорили до цього: знайте свої права, знайте, що якщо з вами розмовляє слідчий ФСБ і ви щось підписуєте, то знайте, що вас викличуть після цього до суду, вас будуть допитувати, і Бог знає в яку основу ляжуть ваші свідчення . Може так статися, що ці свідчення, які ви підписали не читаючи, ляжуть в основу вироку на 17-20 років абсолютно безневинним людям», — додав Еміль Курбедінов.

Інший адвокат обвинувачених, Едем Семедляєв, сказав, що з зали суду був вилучений його підзахисний — Мемет Бєлялов, що є порушенням КПК РФ. «Причина» видалення обвинуваченого була в тому, що він намагався висловити заперечення на дії голови суду.

«Він був видалений із залу суду до кінця подання доказів з боку обвинувачення. Тобто, на більшу частину судового процесу, коли вирішується, можна сказати, доля людини. Він просто був видалений. Вважаю, що настільки сувора міра була незаконна», – сказав Едем Семедляєв.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір» (заборонена в Росії, але легальна в Україні). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір’яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.

21 травня 2018 року російські силовики провели обшуки в будинках Едема Смаїлова і Сервера Мустафаєва.

Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

З початку окупації Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини