Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Що відомо про шістьох затриманих 17 лютого в Криму активістів

17 / 02 / 2021

Всіх їх підозрюють в причетності до забороненої організації.

Азамат Еюпов — 58 років. Учасник акції протесту кримських татар на Красній площі в Москві в липні 2019 року. Він відвідував судові засідання по політично вмотивованим кримінальним та адміністративним справам, брав участь у флешмобах. Еюпов — батько чотирьох дітей, серед них одна неповнолітня дитина і дочка з 1-ю групою інвалідності, яка потребує постійного догляду.

Як сказав в коментарі QirimInfo його адвокат Еміль Курбедінов, Еюпова звинувачують у створенні Білогірського осередку організації Хізб ут-Тахрір. У цій справі фігурують троє осіб і всім їм вже винесли вироки.

«Його позиція така: він говорить, що вважає переслідування відносно себе політично мотивованим, він не визнає своєї провини, вимагав застосування до себе четвертої Женевської конвенції, як до громадянина України», —  сказав Курбедінов.

Адвокат додав, що на 16:30 (15:30 за Києвом) 17 лютого призначено засідання суду щодо обрання запобіжного заходу для Еюпова.

Ленур Сейдаметов займався передачами в СІЗО, здійснював закупівлю і розфасовку продуктів для посилок кримськотатарським політв’язням. Батько трьох дітей.

Олег Федоров — підприємець з Бахчисарая, відвідував політично мотивовані судові засідання, брав участь в інформаційних кампаніях на підтримку кримськотатарських політв’язнів і у флешмобах. Надавав матеріальну підтримку сім’ям політв’язнів.

Ернест Ібрагімов — батько чотирьох дітей. Він є активістом проекту для дітей політв’язнів «Кримське дитинство».

Як сказала в коментарі Крим. Реалії адвокат Ліля Гемеджі, Ернесту Ібрагімову і Олегу Федорову інкримінують збори в мечеті, які були підставою для притягнення до кримінальної відповідальності по другій Бахчисарайській групі «справи Хізб ут-Тахрір».

Яшар Шихаметов виступав свідком захисту в суді по Енверу Сейтосманову. Возив дітей політв’язнів Севастопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» на дитячі заходи, а жінок на зустрічі «Кримської солідарності». Шихаметов — батько двох дітей.

Тимур Ялкабов відвідував суди за політично вмотивованими справами і обшуки. Ялкабов — батько п’ятьох дітей.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини